تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸
کد خبر: ۲۱۸۴۱۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 مدیر عامل راه آهن گفت: از روز گذشته مقرر شده در مسیرهای ریلی خرمشهر و اهواز به تهران و مشهد و بالعکس از مسافران تست سریع کرونا گرفته شود.

سعید رسولی مدیرعامل شرکت راه‌آهن  با بیان اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا فاصله‌گذاری اجتماعی و  دستورالعمل های بهداشتی در تمامی مسیرهای حمل و نقل ریلی به صورت کامل رعایت شده است تصریح کرد: علاوه بر غربالگری مسافران در هنگام ورود، به صورت مداوم  تمامی واگن ها و ایستگاه ها ضدعفونی و کوپه ها پلمب می شوند و مسافران خود پلمب کوپه ها را باز می‌کنند.

رسولی با اشاره به شرایط ویژه استان خوزستان طی هفته های گذشته گفت: در این مسیر علاوه بر رعایت حداکثری دستورالعمل های بهداشتی با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا تصمیم به انجام تست سریع کرونا گرفته ایم.

مدیر عامل شرکت راه آهن یادآور شد: طبق این تصمیم از مسافرانی که از طریق ریلی از مبدا خرمشهر و اهواز به سمت تهران و مشهد جابه جا می شوند تست سریع کرونا گرفته می‌شود.

رسولی ادامه داد: با هماهنگی که با مسئولان وزارت بهداشت صورت گرفته از روز گذشته این تست به صورت رایگان از مسافران گرفته شده که البته به دلیل محدودیت ظرفیت از مسافران مشکوک  و دارای علائم گرفته می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه  طی دیروز و امروز  هشت مسافر کرونایی از طریق این تست ها شناسایی شده اند گفت: این اقدام علاوه بر استعلام مسافران در هنگام خرید بلیت است و با وجود استعلام از مسافران مشکوک هم تست سریع کرونا به صورت رایگان گرفته می شود.

مدیرعامل شرکت راه آهن تاکید کرد: با توجه به حساسیت‌هایی که در این دو شهر وجود دارد میزان اجرای دستورالعمل‌ها تشدید شده و ما از عوامل بهداشت و درمان که در این ایستگاه ها مستقر هستند در خواست می کنیم که ظرفیت خود را افزایش دهند تا از تمامی مسافران این تست گرفته شود.

معاون وزیر راه وشهرسازی اظهار کرد: علاوه بر این اقدامات همچنین ظرفیت‌های خود را در مسیر استان خوزستان کاهش داده ایم به طوری که از ۱۱ تا ۱۲ واگن که در این مسیرها جابه جا می شدند اکنون تعداد  واگن ها به  ۸ یا ۹  رسیده است.
مرجع / باشگاه خبرنگاران
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار