تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۲
کد خبر: ۲۱۸۲۸۳
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۲ هزار و ۲۰۰ مراجعه کننده مشکوک به کرونا به بیمارستان‌های استان داشتیم گفت: از این تعداد ۳۰۷ نفر بستری شدند.

 دکتر فرهاد ابول‌نژادیان روز سه‌شنبه در نشست قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا، بیان کرد:بار مراجعه افراد مشکوک به کرونا به بیمارستان‌های خوزستان افزایشی است البته شیب آن کاهش پیدا کرده است. خوشبختانه فاصله‌گذاری اجتماعی در میان مردم بهتر شده و استفاده از ماسک در خوزستان به ۸۲ درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه بار مراجعه به ۶۲ مرکز بهداشتی منتخب خوزستان در شبانه روز گذشته حدود چهار هزار نفر بوده افزود: از ۳۰۷ بیمار بستری ۱۸۸ نفر تست pcr مثبت و بقیه مشکوک به بیماری بودند.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان گفت: تردد در سطح شهر اهواز کاهش یافته اما هنوز شهر شلوغ است و برای شهری با وضعیت قرمز زیاد است.
 
وی افزود: برای اینکه آمار مبتلایان به کرونا را در خوزستان کاهش دهیم نیاز به همراهی بیشتر مردم داریم. نگران وضعیت اصناف و کسبه ناشی از محدودیت و تعطیلی کسب و کار آنها هستیم اما با این وجود جان و سلامت مردم بسیار مهم است.
ابول نژادیان گفت: فشار زیادی روی بیمارستان‌های خوزستان وجود دارد اما با این وجود اجازه نمی‌دهیم بیماری پشت درب آی‌سی‌یو و یا تخت‌های عادی بیمارستانی بماند.

وی افزود: هر چند ظرفیت تخت‌های بیمارستانی را در خوزستان افزایش دادیم اما این ظرفیت محدود است و نیاز به همکاری و همراهی مردم داریم تا آمار مبتلایان به کرونا کاهشی شود.

هم اکنون ۱۱ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز کرونایی و هشت شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار