تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۷
کد خبر: ۲۱۸۱۳۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 کیفیت پایین نان در حالی به دغدغه‌ مردم آبادان و خرمشهر تبدیل شده است که مردم این شهرها روزانه برای تهیه چند قرص نان با کیفیت با مشکل مواجه بوده و برخورد قهری با واحدهای نانوایی نیز تاثیر چندانی بر بهبود کیفیت نان در این منطقه نداشته است.

 کیفیت پایین نان در بیشتر مناطق آبادان و خرمشهر موجب شده تا برخی شهروندان برای تهیه چند قرص نان با کیفیت با طی چندین کیلومتر مسافت راهی مناطق روستایی شوند.

تعدادی از شهروندان آبادان و خرمشهر با گله مندی از  کیفیت پایین نان در این شهرها اظهار داشتند: با وجود اینکه کیفیت پخت نان در بسیاری از واحدهای نانوایی آبادان و خرمشهر مطلوب نیست اما نظارت چندانی بر فعالیت این واحدها نمی شود.

احمد جابری از شهروندان آبادانی گفت: کیفیت نان تولیدی در نانوایی‌های آبادان در مقایسه با سایر شهرهای استان خوزستان مطلوب نیست و لازم است راهکاری برای بهبود کیفیت نان ارایه شود.

وی افزود: اکثر نانوایی‌های آبادان به مقدار کافی از مایه خمیر برای پخت نان استفاده نمی‌کنند و یا اینکه اجازه تخمیر به آن را نمی‌دهند لذا نان تولیدی بی کیفیت بوده و در نهایت دورریزی آن زیاد است.

عبدالکریم رشادی از شهروندان ساکن خرمشهر نیز گفت: کیفیت نان لواش تولید این شهرستان تعریف چندانی ندارد و با گذشت تنها چند ساعت از زمان پخت آن غیرقابل استفاده می‌شود.

وی  افزود: هر بار که قیمت نان افزایش می‌یابد به مراتب کیفیت آن نیز کاهش پیدا می‌کند و زمانی که کیفیت کاهش یابد دورریزی آن بیشتر می‌شود.

یکی دیگر از شهروندان آبادانی گفت: کیفیت پایین نان تولیدی در واحدهای نانوایی آبادان موجب شده تا برخی شهروندان برای تهیه نان با کیفیت ناچار تنور خانگی خریداری کنند.

مریم نیسی‌پور کارون از رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی در واحدهای نانوایی این شهر نیز اظهار نارضایتی کرد و گفت: اکثر نانوایی‌ها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و لازم است نظارت جدی در این زمینه صورت گیرد.

یکی از متصدیان نانوایی در آبادان با بیان اینکه نانوایی تنها صنفی است که حقوق صنف در آن تضییع و حقوق مصرف‌کننده رعایت می‌شود گفت: یک کارگر نانوایی همان حقوق ۶سال پیش را دریافت می‌کند در حالی که قیمت اجناس و دستمزدها افزایش یافته است.

وی که خود را حسین براتی معرفی کرد افزود: افزایش نیافتن حقوق کارگران در نانوایی‌ها زمینه را برای کاهش کیفیت نان فراهم کرده و از طرفی ماشینی کردن نانوایی‌ها کاهش شاغلین این بخش را به دنبال داشته است.

وی کیفیت پایین آرد تحویلی به واحدهای نانوایی را یکی از دلایل کیفیت پایین نان در آبادان  و خرمشهر دانست و گفت: در حالیکه بخش زیادی از آرد مورد نیاز کشور از گندم تولید خوزستان تامین می شود و آرد تولید خوزستان از بهترین آردهای تولیدی در کشور است اما معلوم نیست چرا خوزستانی‌ها باید آرد بی‌کیفیت وارداتی مصرف کنند.

حسین مطوری از نانوایان خرمشهری نیز گفت: در مدت یک ماه گذشته متصدیان پنج واحد نانوایی برای آموزش افزایش کیفیت پخت نان به اداره غله معرفی شدند و ضمن فرا گرفتن آموزش‌های لازم و کسب مهارت با تشکیل گروهی در فضای مجازی آموزش لازم در زمینه تهیه و پخت نان با کیفیت را به نانوایان منطقه ارائه دادند.

وی افزود: آموزش متصدیان نانوایی در فضای مجازی تاثیر بسزایی در بهبود کیفیت نان در یک ماه اخیر در خرمشهر داشته است.

رئیس اتحادیه نانوایان آبادان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کیفیت آرد توزیعی در آبادان نسبتا مطلوب است و به طور مرتب آزمایش و نمونه‌گیری می شود.

مسعود امینی با بیان اینکه کیفیت نان بستگی به عوامل مختلفی دارد گفت: نرخ نان واقعی نیست و قرار بر این بود قیمت‌ نان همه ساله پایش و آنالیز شود تا قیمت تمام شده نان مشخص شود و سود نانوا معلوم و نرخ جدید بر اساس تورم اعلام شود اما متاسفانه مسئولان در این زمینه کوتاهی می کنند.

وی به وزن و کیفیت نان اشاره کرد و گفت: نیروهای بازرسی و نظارت به صورت مشترک با اداره صمت، غله، فرمانداری، اتاق اصناف و اتحادیه به طور مستمر واحدهای نانوایی‌ را پایش می کنند و طبیعتا افراد متخلفی در این صنف وجود دارد.

امینی افزود: نانوایی‌ها از نظر اقتصادی هزینه‌ها و سرمایه ثابتی دارند در هر واحد نانوایی بیش از چهار کارگر با حداقل حقوق و دستمزد کار می‌کنند و از طرفی هر کیسه خمیرمایه که در سال گذشته ۶۰۰ هزار ریال خریداری می‌شد هم اینک قیمت آن به بیش از سه میلیون و ۶۰۰ هزار ریال رسیده و به همین دلیل قیمت تمام شده نان افزایش یافته است.

رئیس اتحادیه نانوایان آبادان با اشاره به وزن چانه خمیر گفت: وزن چانه باید ۱۷۰ گرم باشد ولی به دلیل بالا رفتن هزینه و قیمت تمام شده نان برخی از نانوایان وزن چانه خمیر را به ۱۶۰ یا ۱۶۵ گرم کاهش داده اند.

امینی در ادامه گفت: یکی از دلایل کیفیت پایین نان در آبادان نرخ آن است و به دلیل بالا بودن هزینه تمام شده نانوایان از افزودنی‌های مطلوب برای پخت نان استفاده نمی‌کنند.

وی افزود: دولت فقط آرد را با نرخ مصوب به نانوایی‌ها عرضه می‌کند این در حالی است که هزینه‌های جانبی دیگر همچون آب، برق، گاز ، حمل و نقل ، حقوق و دستمزد کارگران بر نانوایی‌ها تحمیل می‌شود لذا با این هزینه ها فعالیت نانوایی ها مقرون به صرفه نیست.

رئیس اتحادیه نانوایی آبادان با بیان اینکه سهمیه آرد ماهانه شهرستان آبادان بر اساس سرانه جمعیت ۴۳ هزار کیسه است و حداقل سهمیه آرد هر نانوایی ۲۵۰ کیسه و حداکثر ۴۵۰ کیسه است که البته بستگی به جمعیت محله دارد گفت:بازرسی و نظارت به طور مستمر از واحدهای نانوایی آبادان انجام می شود و در صورت مشاهده هرگونه تخلف اعمال قانون صورت می گیرد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت خرمشهر در این باره گفت: به منظور کنترل کیفیت نان، گرانفروشی و کم فروشی بازرسی مشترک با حضور نماینده فرمانداری، اداره غله، تعزیرات حکومتی، بهداشت محیط و صمت بر همه واحدهای نانوایی در حال انجام است.

نعیم مقدم افزود: در هفته اخیر ۹ واحد نانوایی متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

وی با اشاره به بررسی کیفیت نان در واحدهای نانوایی گفت: برای ارزیابی کیفیت نان ، بازرسان بهداشتی نمونه آرد، خمیر و نان هر واحد نانوایی را مرتب آزمایش می‌کنند.

رئیس اتاق اصناف خرمشهر نیز گفت: با وجود گذشت یک سال از انتخابات هیات مدیره اتحادیه نانوایان خرمشهر به دلیل طولانی شدن تغییر و تحویل امور اتحادیه به هیات مدیره جدید مشکل نظارت بر واحدهای نانوایی این شهرستان وجود داشت.

حمید براجعه افزود: در حال حاضر به رغم کمبود پرسنل در اتحادیه روزانه کیفیت نان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی واحدهای نانوایی به صورت گشت مشترک با بقیه ارگان‌ها پایش و رصد می‌شود.

وی با اشاره به کیفیت آرد توزیعی در بین نانوایان خرمشهر گفت: پیشتر کیفیت آرد خرمشهر نامناسب بود ولی با نظارت و هماهنگی انجام شده  کیفیت تولید آرد در کارخانه خرمشهر ارتقا یافته است ضمن اینکه آرد از شهرستان ماهشهر نیز تامین و درشهرستان خرمشهر توزیع می‌شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر از آنچه که وضعیت نامناسب و کیفیت بدپخت نان در تعدادی از واحدهای نانوایی‌ این شهر انتقاد کرد و گفت: مردم از کیفیت پایین پخت نان ناراضی هستند.

محمد حیدری با بیان اینکه بازرسی از نانوایی‌ها به منظور کنترل توزیع و مصرف آرد و نحوه پخت نان تشدید می‌شود گفت: به منظور ارتقای کیفیت پخت نان در واحدهای نانوایی گشت مشترک بازرسی نیروهای اداره صمت، اتاق اصناف ، اتحادیه نانوایان و اداره غله در حال انجام است.

وی ادامه داد: در حال حاضر به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی واحدهای نانوایی در شرایط کرونایی نیروهای نظارت بهداشت بر این واحدها نظارت مستمر دارند.

شهرستان آبادان ۱۶۸ واحد نانوایی فعال دارد که از این تعداد ۱۴۸ واحد نانوایی یارانه بگیر و ۲۰ واحد نانوایی نیمه یارانه‌ای هستند . همچنین حدود ۷۰۰ نفر کارگر در این واحدهای نانوایی فعالیت دارند.

شهرستان خرمشهر در مجموع ۱۶۱ واحد نانوایی فعال دارد که از این تعداد ۱۰۳ واحد یارانه ای و ۵۸ واحد نیمه یارانه ای هستند.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار