تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰
کد خبر: ۲۱۸۱۲۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه ۱۱۰ دوز واکسن کرونا به سالمندان و جانبازان آبادان، خرمشهر و شادگان اختصاص یافته است گفت:واکسیناسیون این افراد از فردا سه‌شنبه آغاز می‌شود.

شکرالله سلمان‌زاده  اظهار داشت: در مرحله دوم واکسیناسیون کرونا در منطقه جنوب غرب خوزستان افراد سالمند، جانباز و ایثارگران در شهرستان های آبادان ، خرمشهر و شادگان در اولویت قرار دارند.

وی افزود: در نوبت‌های بعدی مقدار دوز واکسن بیشتری در اختیار دانشکده علوم پزشکی آبادان قرار خواهد گرفت و با اولویت به افراد پرخطر از جمله سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای تزریق می‌شود.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جامعه گفت: متاسفانه شیوع بیماری کووید ۱۹ در جنوب غرب استان خوزستان در شیب بسیار تندی قرار دارد و میزان بستری در بیمارستان های منطقه رو به افزایش است.

سلمان‌زاده بیان کرد: شرایط حاکم در جنوب غرب خوزستان باعث شده علاوه بر تکمیل گنجایش بخش‌های کرونا در بیمارستان‌ طالقانی آبادان که پیش از این تنها بیمارستان منطقه جنوب غرب خوزستان برای بستری بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بود ، ۲ بیمارستان دیگر در آبادان و یک بیمارستان‌ در خرمشهر نیز به بیماران کرونایی اختصاص یابند.

وی افزود: تداوم وضعیت فعلی و سطح بسیار پایین رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جنوب غرب خوزستان شرایط را بدتر خواهد کرد و باید منتظر فاجعه اسفناکی در این منطقه باشیم.

رییس دانشکده علوئم پزشکی آبادان گفت: در روزهای پایانی سال خریدهای عید باعث شلوغی بازار منطقه جنوب غرب خوزستان شده است و شلوغی بازارها نگرانی‌ها را افزایش داده است لذا از مردم تقاضا داریم برای خرید به صورت گروهی در بازارها حضور پیدا نکنند.

وی افزود: استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عمل به پروتکل‌های بهداشتی همچنان باید در دستور کار مردم باشد زیرا تنها با رعایت دستورالعمل های بهداشتی  می‌توان این پیک سنگین را پشت سرگذاشت.

۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰مرکز شهری، ۱۸مرکز روستایی، ۱۳۲خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره مند هستند.

۱۱ شهرستان در استان خوزستان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار