تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳
کد خبر: ۲۱۶۳۵۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان از کلنگ‌زنی پروژه ساخت مدرسه سبز در اندیمشک خبر داد.

علی قربانی با اشاره به کلنگ زنی ساخت یک مدرسه ۱۸ کلاسه در اندیمشک، اظهار کرد: امروز یک کانون آموزشی و پرورشی در شهر آزادی اندیمشک افتتاح شد؛ زیربنای این کانون ۳۵۰ متر مربع است. اعتبار احداث این کانون یک میلیارد تومان است که از این رقم ۶۵۰ میلیون تومان توسط وزارت نفت و مابقی توسط سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس تامین شد.

وی افزود: همچنین کلنگ احداث یک مدرسه سبز ۱۸ کلاسه در اندیمشک به زمین زده شد. زیربنای این مدرسه خیرساز ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان در پایان با اشاره به خیرساز بودن این مدرسه سبز، گفت: اعتبار احداث این مدرسه ۱۵ میلیارد تومان است که سهم خیر در ساخت این مدرسه ۳ میلیارد تومان خواهد بود. همچنین مابقی اعتبار احداث این مدرسه توسط سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس تامین می‌شود.  

هدف از طرح مدرسه سبز، ساختن الگوی صحیح فرهنگی و رفتاری زیست محیطی است. این طرح شامل برنامه‌ریزی و طرحی جامع برای دانش‌آموزان همه پایه‌ها، با در نظر گرفتن مجموعه‌ای از فاکتورهای موثر در محیط زیست اعم از آلودگی هوا، منابع آب، مدیریت پسماند و انرژی به ساختن بنیانی مستحکم برای بنای محیط زیست می‌پردازد. این طرح شامل فضای سبز، زیباسازی مدرسه، تفکیک پسماند تر و خشک، تفکیک کاغذ از پسماندهای خشک، استفاده از پسماندهای تر برای تهیه ورمی کمپوست، مدیریت مصرف آب و مدیریت مصرف برق و استفاده مجدد از پسماندهای پلاستیکی مانند ظروف یکبار مصرف و بطری‌های پلاستیکی می‌شود.

مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار