تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷
کد خبر: ۲۱۵۱۴۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: مناطق ساحلی استان و آبهای شمالی خلیج فارس از روز پنجشنبه (فردا) تا شنبه هفته آینده مواج و توفانی است.

محمد سبزه‌زاری افزود: بر اساس تجزیه و تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های خروجی هواشناسی ، آبهای شمالی خلیج فارس و مناطق ساحلی خوزستان تحت تاثیر وزش باد شدید مواج و توفانی پیش بینی می‌شود و شرایط برای سفرهای دریایی ملوانان و صیادان مناسب نیست.
وی گفت: از اواسط  روز پنجشنبه با تاثیر سامانه بارشی ، به‌تدریج افزایش ابر  و بارش های پراکنده در استان آغاز خواهد شد و سپس با تقویت این سامانه از روز جمعه تا اواخر روز شنبه شاهد رگبار و رعد و برق، تندبادهای لحظه‌ای، وزش باد شدید ، بارش برف در ارتفاعات واحتمال ریزش تگرگ  در مناطق شمال، شمال شرق و شرق استان خواهیم بود.
مدیرکل هواشناسی خوزستان در ادامه افزود: بارش در بقیه مناطق استان با شدت کمتر و به‌صورت نقطه‌ای پیش بینی می‌شود ضمن آنکه با توجه به شدت وزش باد طی روزهای پنجشنبه و جمعه احتمال برخاستن گرد و خاک موقت در مناطق مرکزی و جنوبی استان دور از انتظار نیست.
شبانه روزگذشته گتوند و شوش با ۲۳.۸ و ایذه با ۲.۴ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب بیشترین و کمترین دما در سطح استان گزارش شده‌اند.
حداکثر دمای اهواز به ۲۳.۶ و حداقل به ۸.۶درجه سانتیگراد بالای صفر رسید.
به گزارش ایرنا در۴۰روز بارش موثر و فراگیری در سطح خوزستان گزارش نشده است.دی ۹۹ خشک ترین و کم بارش ترین ماه در یک دهه اخیر بوده است.
با تداوم کاهش بارندگی ها احتمال تنش آبی در برخی حوضه‌های آبگیر استان خوزستان وجود دارد.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار