تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۸
کد خبر: ۲۱۴۸۵۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 رئیس اداره امور عشایر شهرستان دزفول گفت: ارائه خدمات بیمه‌ای به عشایر مناطق سخت گذر دزفول با هدف پوشش بیشتر بیمه برای این قشر تسهیل شد.

محسن پورفرخی افزود: با توجه به ضرورت و اهمیت بیمه اجتماعی و دام عشایر، تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان امورعشایر و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور منعقد شد.

وی ادامه داد: این تفاهم نامه با هدف پوشش بیشتر بیمه گذاران جامعه عشایری شهرستان دزفول توسط شرکت تعاونی عشایری شهید رجایی امضا شده و این شرکت آماده همکاری در خصوص بیمه اجتماعی بازنشستگی و دام عشایر است.

رییس اداره امور عشایر دزفول گفت: با توجه به اینکه شهرستان دزفول یکی از گسترده ترین شهرستان‌های عشایری در سطح کشور است و مناطق سخت گذر کوهستانی بسیار زیادی دارد اخذ این کارگزاری در شهرستان سبب تسهیل خدمات بیمه‌ای می‌شود.
وی افزود: با توجه به مشکلات عشایر در استقرارگاه‌های سخت گذر، در هر بیمه نامه حداکثر تا تلفات دامی ۱۰ راس و هر بار سه راس دام با بررسی و تایید اداره امور عشایر شهرستان در روند ارزیابی خسارت وارده و پرداخت غرامت بلامانع شد.
پورفرخی اظهارداشت: جامعه عشایری برای داشتن بیمه بازنشستگی و پرداخت کمترین وجه به مبلغ هشت میلیون و ۴۰۰ هزار ریال برای یکسال می‌توانند زیرپوشش بیمه بازنشستگی قرار بگیرند لذا جامعه سوم اجتماعی شهرستان می‌توانند به اداره امورعشایر دزفول مراجعه و از مزایای بیمه‌های عشایری بهره مند شوند.
 وی افزود: با توجه به حمایت دولت و مبلغ کم برای برخورداری از خدمات بیمه‌ای لازم است جامعه عشایری به علت زحمات بسیار زیاد و طاقت فرسای خود نسبت به پوشش بیمه‌ای به ویژه بیمه بازنشستگی توجه بیشتری داشته باشند.
پورفرخی گفت: ارائه بیمه‌های اجتماعی از سوی صندوق‌های بیمه اجتماعی سبب بهبود سطح زندگی آینده بیمه گذاران می‌شود از این رو باید از فرصت‌ها استفاده بهینه کرد چراکه بهره‌مندی از آن بهترین و به صرفه‌ترین گزینه بیمه‌ای برای عشایر است.
وی افزود: با توجه به مصوبات دولت و تاکید سازمان امور عشایر کشور ارائه خدمات، تسهیلات و نهاده‌های دامی به عشایر نیز با کارت شناسایی دامداری و تردد دام انجام و کلیه اطلاعات عشایر دزفول به صورت الکترونیک در سامانه اطلاعات جامع عشایر به نام ساجعا ثبت می‌شود.
به گزارش ایرنا بنا به گفته رییس اداره امور عشایر دزفول، جمعیت عشایری این شهرستان ۲۰ درصد کل جمعیت عشایر استان خوزستان، هفت و نیم درصد جمعیت شهرستان دزفول و به اندازه جمعیت ۶ استان کشور هستند که در محدوده جغرافیایی بسیار وسیع و سخت گذر استقرار دارند.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار