تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۸
کد خبر: ۲۱۴۶۱۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
خطیب جمعه خرمشهر:
 امام جمعه خرمشهر گفت: دولت و مجلس در تعیین بودجه ۱۴۰۰ برای تنویر اذهان مردم شفاف‌سازی کنند.

 حجت‌الاسلام محمدجواد عادل‌پور در آیین این هفته نماز جمعه در مسجدجامع خرمشهر با بیان اینکه ما یک بودجه شرکت‌های دولتی و دیگر بودجه عمومی داریم گفت: بودجه عمومی خرج مسایل خرید کالا و خدمات عمرانی و غیره میشود.

وی گفت:  بیش از ۷۰ درصد بودجه به شرکت‌های دولتی تعلق دارد و کمتر از ۳۰ درصد به بودجه عمومی اختصاص دارد.

امام جمعه خرمشهر به مشکلات معیشتی مردم اشاره کرد و گفت: مسئولان باید در این روزها تمرکز خود را در رابطه با تعیین بودجه ۱۴۰۰ قرار دهند.

حجت‌الاسلام عادل‌پور افزود: همه مسایل کشور و  زندگی مردم مستقیما به بودجه دولت مرتبط است اگر بودجه‌ریزی درستی انجام شود قطعا مشکلات به حداقل می‌رسد بنا براین انتظار می‌رود دولت و مجلس نسبت به تعیین بودجه ۱۴۰۰ تمرکز کنند.

وی در ادامه گفت: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری ساختار بودجه‌ریزی می بایست اصلاح شود چون مشکلات کشور ما از همین بودجه است و اگر این بودجه ریزی اصلاح نشود سال ۱۴۰۰ سال سختی خواهیم داشت و همچنان مشکلات معیشتی مردم پا برجاست.

امام جمعه خرمشهر به رزمایش نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: رزمایش نیروهای مسلح در عرصه‌های مختلف پهبادی، موشکی، زمینی، هوایی و دریایی اقتدار ایران را به نمایش گذاشت.

وی گفت: امنیتی که امروز ما داریم مدیون اقتدار نیروهای مسلح است و دشمن اگر لحظه ای به یقین برسد که در رابطه با اقتدار مشکل داریم تردیدی در حمله و ضربه زدن دشمن نخواهد بود.

امام جمعه خرمشهر در بخش دیگری به وضعیت آمریکا اشاره کرد و گفت: ترامپ از کاخ سفید رفت و به هیچ کدام از آرزوهای خود نرسید البته منتظر انتقام ملت ایران باشد. 

وی افزود: بایدن نیز در بدترین شرایط سیاسی اجتماعی و امنیتی آمریکا آمد و وارد کاخ سیاه شد اما به بایدن میگوییم از اطراف خود عبرت بگیرد و در مقابل ملت عظیم الشان ملت ایران اسلام سرتعظیم فرود اورد. 

حجت‌الاسلام عادل‌پور افزود: ترامپ با فشار حداکثری آمد و نتیجه آن شکست حداکثری برایش بود و الان بایدن با شعار هوشمندانه آمده و در عوض ما ملت هوشیار و بصیری داریم.

حجت‌الاسلام عادل‌پور از فعالیت موسسه فرهنگی و خیریه  راه ایمان در بحث مدرسه‌سازی قدردانی کرد و گفت: ساخت ۴۱ مدرسه در مناطق محروم استان خوزستان کار بسیار بزرگی است و قرار است این مدارس به ۱۰۰ مدرسه در سطح استان برسند.

حجت‌الاسلام عادل‌پور به مشکل معلمان حق التدریس خرمشهری اشاره کرد و گفت: طبق قانون معلمان حق التدریس که از سال ۹۱ مشغول خدمت بودند تبدیل وضعیت نمی شوند لذا دولت و مجلس نسبت به این موضوع تصمیم جدی بگیرند.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار