تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۷
کد خبر: ۲۱۴۳۹۳
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
نماینده مردم شهرستان دزفول گفت: بی‌تدبیری و تصمیم نابخردانه‌ی دیگر درخصوص خوزستان، انتقال آب استان است. برداشت بی رویه آب از سرچشمه‌ رودهای دز و کارون ممکن است مشکل کوتاه مدت شما را ظاهرا حل کند، اما جلگه زرخیز خوزستان را منهدم می سازد.
سید احمد آوایی نماینده مردم شهرستان درفول در مجلس شورای اسلامی امروز در صحن علنی مجلس اظهار کرد: امروز مردم ایران تحت تاثیر فشارهای اقتصادیی هستند که بیش از تحریم‌های خارجی، ناشی از انباشت سال‌ها سوء مدیریت و سیاست‌های غلط اقتصادی است.

وی افزود: تنها راه نجات کشور، تکیه بر توان داخلی و استعدادهای بی‌نظیر خدادادی و حل مشکل سوء مدیریت در کشور است. اگرچه استفاده از سیاست خارجی به عنوان یکی از ابزارهای رفع موانع، موثر است، اما نباید راه حل مشکلات کشور را در خارج از مرزها و در انتخابات های خارجی جستجو کرد.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی گفت: باید همه‌ی ارکان نظام در یک بسیج عمومی، تلاش نمایند تا گره‌هایی که به هر دلیل در امر تولید ایجاد شده است را باز نمایند. گره‌هایی همچون ضوابط و قوانین دست و پاگیر که عامل فرسایش چرخ دنده‌های توسعه و پیشرفت کشور می‌شود، واردات بی رویه برخی اقلام، که کمر تولید داخلی را می‌شکند و رونق تولید را به رکود، بیکاری، ناامنی، فقر، فساد و فحشا تبدیل می‌کند. گره‌هایی همچون مدیران فاسد، ناکارآمد، محافظه کار و غیر جهادی که چیزی جز سربار برای کشور نیستند.

خوزستان منبع مولد ثروت کشور است

وی در خصوص مشکلات استان خوزستان تصریح کرد: مشکلات خوزستان بایستی برای تک تک ما نمایندگان مردم، از بالاترین اهمیت برخوردار باشد، چرا که خوزستان منبع مولد ثروت کشور است. خوزستان به تنهایی می‌تواند همه مشکلات مردم ایران را رفع نماید. استان خوزستان می‌تواند انبار غله ایران باشد ولی این دشت بزرگ به دلیل کم توجهی، با کمتر از ۵۰ درصد استعداد خود مورد بهره برداری قرار می‌گیرد زیرا با امکانات، فناوری و دانش ۵۰ سال پیش اداره می‌شود. در حال حاضر بهره‌برداری نادرست از این مواهب، عنوانی جز کفران نعمت نمی‌تواند داشته باشد.

سید احمد آوایی بیان کرد: دشت خوزستان که در آن میلیون‌ها تن محصولات غذایی تولید می‌شود و می‌توانست مهمترین قطب صنایع غذایی، نه تنها در کشور بلکه در غرب آسیا به دلیل مجاورت با کشورهای عربی باشد، بخاطر عدم سیاستگذاری کلان، مجبور است تا محصولات خام خود را با نازلترین قیمت به بازار عرضه کند و یا در مواقع فراوانی تولید، دفن کند.

وی عنوان کرد: چ