تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۲
کد خبر: ۲۱۴۳۲۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: با راه اندازی کارخانه روغن کشی در بندر امام خمینی (ره)، هزینه‌های حمل و ذخیره سازی این محصول کاهش یافت.
 عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: عملیات اجرایی احداث تصفیه‌خانه روغن خوراکی با ظرفیت روزانه ۱۵۰ تن روغن خام به پایان رسید.

او افزود: تصفیه‌خانه مذکور با برخورداری از واحد‌های خنثی‌سازی، بلیچر، بی‌رنگ‌سازی، بی‌بوسازی به روش تقطیر همراه با ۱۶ مخزن ذخیره به همت و تلاش متخصصان ایرانی ساخته و نصب شد.

راه اندازی کارخانه روغن کشی در بندر امام/ هزینه‌های حمل و ذخیره‌سازی روغن کاهش یافت

دریس در تشریح مزایای بهره‌گیری از این تصفیه‌خانه بیان داشت: به لحاظ مجاورت آن با ۳ واحد کارخانه روغن‌کشی، امکان دسترسی آسان به روغن خام تولیدی فراهم می‌شود و به دنبال آن مسافت حمل، جابجایی و هزینه‌های ذخیره‌سازی و قیمت تمام شده تولید روغن خوراکی کاهش قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان تصریح کرد: فعالیت این تصفیه‌خانه به عنوان بخشی از کارخانه روغن‌کشی نوید خلیج فارس ضمن اینکه موجب کاهش نیاز کشور به واردات روغن خوراکی می‌شود، در ایجاد ارزش افزوده از طریق استقرار صنایع تبدیلی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) تأثیربه سزایی دارد.

راه اندازی کارخانه روغن کشی در بندر امام/ هزینه‌های حمل و ذخیره‌سازی روغن کاهش یافت

مرجع / باشگاه خبرنگاران
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار