تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸
کد خبر: ۲۱۴۱۷۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور آشنایی با فعالیت‌های جاری در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی (ره) از بخش های عملیاتی و پروژه‌های سرمایه گذاری این مجتمع بزرگ بندری بازدید کرد.

 حاتم شاکرمی روز شنبه به همراه مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی پس از بازدید از کارخانه روغن‌کشی نوید خلیج فارس، پایانه نفتی سینا و اسکله‌های این مجتمع بزرگ بندری ، با فرآیند تخلیه و بارگیری کالا و نحوه ارائه خدمات دریایی و بندری به صاحبان کالا و شناورهای ورودی آشنا شد.

وی همچنین در این بازدید با کارگران شاغل در زمینه تخلیه و بارگیری کالا گفت و گو کرد و از مشکلات و مسائل آنها مطلع شد.

لزوم قانون گرایی در رسیدگی به مطالبات کارگری 

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست با فعالان حوزه کارگری در بندر امام خمینی(ره) بر لزوم قانونگرایی در رسیدگی به مطالبات کارگری تاکید کرد.

نشست مشترک مدیران سازمان‌ها و شرکت‌های فعال در مناطق ویژه اقتصادی استان خوزستان همچنین جمعی از تشکل ها و نمایندگان کارگری با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه  اجتماعی روز شنبه در محل اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان برگزار شد و مسائل مرتبط با حوزه کارگری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از استماع دیدگاه‌ها و مسائل مطرح شده در این نشست، با اشاره به اسناد بالادستی کشور و قانون کار جمهوری اسلامی ایران بر رسیدگی به مطالبات کارگری بر حسب قانون و رفع مسائل آنها با هم افزایی و همکاری تمامی دست اندرکاران تاکید کرد. 

در ادامه عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان با اشاره به دستاوردها و اقدامات اخیر این اداره کل در زمینه‌ توسعه زیرساخت‌ها و افزایش ظرفیت‌های بندری که با هدف افزایش فرصت اشتغال انجام شده است گفت: همکاری تنگاتنگ با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و اتخاذ راهکارهای مشترک برای رسیدگی به مسائل نیروهای شاغل در اداره کل بنادر و دریانوردی از اولویت های کاری ما به شمار می رود.

مجتمع بندری امام خمینی (ره) یکی از بنادر مهم کشور است که در جنوب استان خوزستان واقع است. این بندر با ۳۸ اسکله فعال به طول هفت کیلومتر بزرگترین بندر فعال ایران است. اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در بندر امام خمینی (ره) مستقر است. 

بندرامام خمینی (ره) اکنون به عنوان یکی از مهم ترین قطب‌های حمل و نقل منطقه ای ایفای نقش می کند؛ این بندر در سال ۱۳۹۰ پس از تغییر رژیم حقوقی خود از یک بندر عادی به منطقه ویژه اقتصادی و الحاق زمین های مجاور، هم اکنون با ۱۱ هزار هکتار مساحت، بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی کشور محسوب می‌شود.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار