تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۸
کد خبر: ۲۱۳۹۷۸
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
یک پیشکسوت فوتبال خوزستان می‌گوید تیم صنعت نفت آبادان یک خانواده است و مثل زنجیرهای به هم متصل است و هیچکدام‌شان از همدیگر غافل نمی‌شوند.

فریدون حردانی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با عملکرد تیم‌های خوزستانی لیگ برتر اظهار کرد: ابتدا دوست دارم تیم‌های  خوزستانی‌ هر سال یک تیم در باشگاه‌های آسیا داشته باشند. ان‌شاءالله امسال هم صنعت نفت به عملکرد خوبش ادامه دهد و یکی از مدعی‌های کسب سهمیه آسیایی باشد. امیدوارم با آمدن تیم‌های مثل استقلال خوزستان و استقلال ملاثانی به لیگ برتر سهمیه تیم‌های‌مان بیشتر شود.

فولاد خوزستان

پیشکسوت فوتبال خوزستان درباره وضعیت فولاد خوزستان در لیگ برتر گفت: فولاد تیمی است که از نظر ساختار، نرم افزاری و سخت افزاری ای بهترین تیم‌های ایران است و دلیلش هم این است که در سال‌های گذشته افرادی در باشگاه فولاد حضور داشتند که کارهای بسیار خوبی انجام دادند. جواد نکونام و کادرش در اوایل کارشان دچار مشکلاتی شدند اما این نواقص را برطرف کردند و خوشبختانه به مرحله‌ای که می‌بایست برسند، رسیدند و در نهایت سهمیه آسیایی گرفتند.

او ادامه داد: امسال انتظار می‌رفت یک مقدار نسبت به جذب بازیکنان با درایت‌تر عمل کنند چرا که این تیم در چند جبهه باید کار کند. البته در نحوه انتخاب و جذب بازیکن محدودیت‌هایی هم وجود داشت چرا که من چندین سال در فولاد کار کردم و می‌دانم از لحاظ مالی و جغرافیایی یک سری محدودیت‌ها وجود دارد. باتوجه به شرایط آب و هوایی خوزستان، شاید آن بازیکنانی که مد نظر مربی است به تیم‌های‌مان نیایند و این باعث شده مربیان در جذب بازیکنان مدنظر خودشان احساس رضایت نداشته باشند.

پیشکسوت فوتبال خوزستان در رابطه با ضعف‌های تیم فولاد گفت: همیشه اولویت جذب بازیکن در پست دروازه‌بان، قلب خط دفاعی، پست میانی خط هافبک و خط حمله است و این‌ها تاثیر گذار هستند. بقیه بازیکنان را می‌توان از جوانان و از آکادمی استفاده کرد اما به طور مثال در خط حمله انتظار می‌رفت در کنار لوسیانو پریرا یک بازیکن جوان جذب شود که در مسابقات آسیایی هم کارایی داشته باشد. در هر صورت بازیکنی را جذب کردند که آن چیزی که انتظار می‌رفت از خود نشان نداد و انتظارمان از برخی بازیکنان دیگر بیشتر است.

او در خصوص عملکرد برخی از بازیکنان فولاد گفت: گاهی اوقات بازیکنان ایرانی از دستورات مربی تخطی می‌کنند و این باعث می‌شود که تیم به مقصد نهایی‌اش نرسد. شاید جواد نکونام از من ناراحت شود اما باید بگویم می‌توانستیم از سینا مریدی در خط هافبک استفاده و آزمایش کنیم. نمی‌دانم چه مشکلاتی به وجود آمد اما اعتقاد دارم او این درک و شعور فوتبالی را داشت و می‌توانست که به فولاد کمک کند. برانکو از فولاد درخواست کرده بود سینا مریدی را به پرسپولیس بدهند و واقعا اکنون چرا فراموش شده؟ آنقدر ضعیف شده که حتی در دقایق کوتاهی هم از او بازی گرفته نمی‌شود؟ باید مجددا او را بسنجیم.

حردانی با بیان این‌که همه پیشکسوتان خوزستان گله دارند که چرا از بازیکنان آکادمی کمتر استفاده می‌شود، گفت: اما باید بگویم این بازیکنان باید خودشان را نشان دهند و خودشان را به مربی تحمیل کنند. مگر مربی دوست ندارد تیمش نتیجه بگیرد؟ بازیکنانی مثل صابر حردانی و مجتبی نجاریان آمدند و خودشان را مطرح و به مربی تحمیل کردند. مربی از خدایش است که دستش باز تر باشد. گله هم داشتیم که چرا بازیکنانی مثل عباس بوعذار و بیت سعید از تیم جدا شدند اما به هر حال ما نمی‌دانیم در تیم چه می‌گذرد و شرایط تیم چگونه است.

او اضافه کرد: در نهایت فکر می‌کنم با کمک ما پیشکسوت‌های فوتبال خوزستان و فضا دادن، فولاد می‌تواند موفق باشد. ممکن است از نظر تجربه نکونام با تجربه باشد اما کسانی که در این سال‌ها در فوتبال مو سفید کرده‌اند می‌تواند به او کمک کنند و راه را برایش باز تر کنیم. هنوز بازی‌های زیادی تا پایان فصل باقی مانده است و فولادی‌ها می‌توانند خود را به بالای جدول برسانند. همه انتقاد می‌کنند که چرا فولاد از بازیکنان خوزستانی کمتر استفاده می‌کند و بیشتر به کار دفاعی می‌پردازد اما باید بگویم اگر این تیم از ابزارهایش بهتر استفاده کند و در کارهای تاکتیکی و انتقال از خط میانی به خط حمله بهتر کار کند، نتیجه خواهد گرفت. مطمئنم نکونام و کادرش این توانایی را دارند که تیم‌شان را به رتبه خوبی برسانند.

صنعت نفت آبادان

پیشکسوت فوتبال خوزستان در ارزیابی از صنعت نفت آبادان گفت: گاهی اوقات یک تیم بهترین بازیکنان را دارد اما دلیل نمی‌شود بهترین نتیجه را کسب کند. اما تیم‌هایی هم هستند که از لحاظ فنی، روحی و تمرکز با هم هماهنگ هستند. صنعت نفت یک خانواده است و مثل زنجیرهای به هم متصل است و هیچکدام‌شان از همدیگر غافل نمی‌شوند. اگر یک بازیکن اشتباه کند بقیه بازیکنان او را پوشش می‌دهند و جبران می‌کنند. بازیکنانی که به هم کمک می‌کنند و نقاط ضعف‌شان را پوشش می‌دهند و کمتر اشتباه می‌کنند در نهایت این نتایج را به دست می‌آورد.

او ادامه داد: ناگفته نماند باعث شکل گیری تمام این موارد کسی به نام سید سیروس پورموسوی است و نمی‌توانیم از او غافل شویم چرا که یک وحدت در تیم به وجود آورده است و از همین نفراتی که دارد یک تیم بسیار خوب ساخته است و هر کسی از بازی‌شان لذت می‌ّبرد. من و سید سیروس پورموسوی باهم در رده‌های جوانان کار می‌کردیم و دل و جرات را در جوانان می‌دیدیم و می‌دانیم دارای چه پتانسیل‌هایی هستند. جوانان شاداب هستند و برنامه‌های سرمربی را بهتر انجام می‌دهند. آن هارمونی را سرمربی صنعت نفت به وجود آورد.

حردانی با بیان این‌که صنعت نفت کار بزرگی را انجام داده است، بیان کرد: این تیم بسیار بومی است و باید به این تیم افتخار کنیم. البته نباید بگذاریم آسیبی به این تیم برسد و دچار مشکل شود چرا که این تیم توانایی‌های خوبی دارد و رهبری در میدان به نام طالب ریکانی دارد و همه به او توجه می‌کنند و به او احترام می‌گذارند. این‌ها نشانه‌های بسیار خوبی است که بسیار به صنعت نفت کمک می‌کند. البته آن‌ها یک سری نقاط ضعف دارند که این نقاط ضعف را گاهی اوقات به پورموسوی می‌گویم و برخی مواقع باهم در ارتباط هستیم.

او اضافه کرد: یک سری نقاط ضعف در بخش دفاعی وحود دارد که ان‌شاءالله رفع شود. نقاط ضعفی در بجث تمرکز دفاعی وجود دارد که امیدوارم رفع شود. احساس می‌کنم نفت آبادان در پایان نیم فصل اول به جایگاه خیلی خوبی برسد اما برای نیم فصل دوم حتما باید نقاط ضعف‌شان را برطرف کنند. امیدوارم مدیریت تیم به پورموسوی کمک کند تا نقاط ضعف نفت مسجدسلیمان برطرف شود تا در نیم فصل دوم هم شرایط نیم فصل اول را حفظ کند و حتی ارتقا هم بدهد.

نفت مسجدسلیمان

پیشکسوت فوتبال خوزستان در رابطه با وضعیت نفت مسجدسلیمان عنوان کرد: سال قبل که مهدی تارتار سرمربی تیم بود، از این تیم تعریف و تمجید کردم. او خصلت خاص خودش را دارد و در انتخاب بازیکنان بسیار خوب عمل می‌کند. امسال هم باید به مجتبی حسینی تبریک بگویم چرا که با این نفرات توانسته به جایگاه خوبی برسد. اگر مردم و مسئولان مسجدسلیمان از لحاظ روحی و روانی و از لحاظ پشتیبانی بیشتر به این تیم کمک کنند، نفتی‌ها جایگاه خوبی در لیگ برتر خواهند داشت.

او ادامه داد: همه ما باتوجه به دیر بسته شدن و مشکلات این تیم چنین انتظاری نداشتیم اما دیدیم که با همین نفرات یقه خیلی از تیم‌های بزرگ را گرفت و از آن‌ها امتیاز گرفت. به نظر من تیم نفت مسجدسلیمان شرایط خوبی دارد و باید به مجتبی حسینی تبریک گفت. از همینجا از مردم و مسئولان استانی و شهری می‌خواهم از این تیم حمایت کنند و امیدوارم نفت به بلوغش هم برسد و در جایگاه خوبی در این فصل از لیگ برتر قرار بگیرد.

حردانی در پایان اضافه کرد: آن‌ها نیاز به حمایت شدید مسئولان دارد. من ازبابت حمایت هواداران مطمئن هستم اما نیاز به حمایت مدیریتی دارد. نفتی‌ها هنوز به آن ثبات روحی نرسیده‌اند و اگر مسئولان آن‌ها را تنها بگذارند و کم کاری کنند، مطمئنا این تیم دچار آسیب می‌َشود. باید با قدرت پشت این تیم باشند تا ان‌شاءالله نفتی‌ها جایگاه خیلی خوبی کسب کنند.

مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار