تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۹
کد خبر: ۲۱۰۹۰۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  معاون مطالعات جامع آب سازمان آب و برق خوزستان ظرفیت خالی سدهای این استان را ۹ میلیارد مترمکعب عنوان کرد و گفت: خروجی سدهای استان برهمین اساس در بارش‌های پیش رو افزایش نمی یابد. فراز رابعی پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس پیش بینی هواشناسی، برای روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده مجددا در همه حوضه ها بارندگی خواهیم داشت اما شدت آن از بارندگی اخیر کمتر است.
وی افزود: وضعیت بارش ها بصورت روزانه رصد می شود و امروز نیز نشستی برای برنامه ریزی سدها تشکیل و مقرر شد باتوجه به حجم خالی مخازن و پیش بینی بارش ها، خروجی سدها افزایش نداشته باشد.
رابعی اضافه کرد: برهمین اساس خروجی سدهای خوزستان تغییری نداشته و مطابق حداقل نیاز پایین دست تنظیم شده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر خروجی سدهای کرخه و دز هر کدام ۷۰ مترمکعب برثانیه، خروجی سد گتوند (کارون) ۲۳۰ مترمکعب برثانیه و سد مارون هفت مترمکعب برثانیه است.
بر اساس این گزارش، بارندگی شدید از ۶ تا ۹ آذر در خوزستان، آبگرفتگی معابر شهری در برخی شهرهای استان را به همراه داشته است. در این بارندگی شهرهای اهواز، کارون، آبادان، خرمشهر، گتوند، شادگان، رامهرمز، رامشیر، ماهشهر و ایذه شاهد آبگرفتگی بودند که واکنش کاربران فضای مجازی و انتقاد شهروندان را نیز در پی داشته است.
پیش از این نگرانی از بابت فعال شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی در پایین دست سدها در خوزستان وجود داشت.
در تاریخ پنجم آذر ظرفیت خالی سدهای استان ۹.۹ میلیارد مترمکعب بوده است.
رابعی معاون سازمان آب و برق خوزستان پیش از این گفته بود: در بارندگی اخیر با وجود وقوع سیلاب در همه حوضه‌های آبریز خوزستان، این سیلاب‌ها در پشت سدها مهار شده و خروجی سدها افزایش نیافت.
بیشترین بارش‌ها در حوضه مارون اتفاق افتاد و بیشتر ایستگاه‌های باران سنج منطقه بیش از یک صد میلیمتر بارش را ثبت کردند که تاکنون سابقه نداشته است.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار