تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۹
کد خبر: ۲۱۰۷۷۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
علی افتخاری به عنوان رییس جدید سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان خوزستان معرفی شد.
در مراسمی علی افتخاری به عنوان رییس جدید سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان خوزستان معرفی شد.

در این مراسم که به صورت ویدئوکنفرانس در تهران و اهواز برگزار شد، رییس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح کشور گفت: یکی از موضوعات مهم در قرآن این است که انسان تسلیم امر خدا باشد.

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی با اشاره به روایات سه خصوصیت را نشانه کامل بودن ایمان مردم عنوان کرد و افزود: اولاً در اموری که بین آن‌ها اختلاف می‌شود پیامبر (ص) و خدا را به داوری بطلبند، ثانیاً در درونشان احساس ناراحتی نسبت به حکم خدا و رسول (ص) نداشته باشند و ثالثاً حکم را حتی خودشان اجرا کنند و تسلیم آن باشند.

وی با بیان اینکه باید در مقابل نظام سلطه بایستیم و راهی جزء این نداریم، گفت: دشمنان عهدشکن هستند و باید مستقل باشیم و به خدا تمسک بجوییم، چون رستگاری ملت ایران در ادامه این راه است.

این مقام قضایی حفظ این انقلاب را واجب دانست و افزود: دشمنان تمام هم و غم خود را گذاشتند که انقلاب ما را شکست بدهند، ولی خدا خودش می‌فرماید استقامت کنید و در مقابل دشمن و ظلم بایستید و تسلیم و سست نشوید و اگر امروز دست به ترور می‌زنند هدفشان تضعیف نظام است، ولی به لطف الهی در طول این ۴۰ سال جمهوری اسلامی خودش را تثبیت کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی با قدردانی از زحمات رییس سابق سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان خوزستان گفت: حجت الاسلام والمسلمین شفیعی بیش از چهار دهه در سنگر‌های مختلف مانند بنیاد شهید، لشگر ۹۲ زرهی و سازمان قضایی نیرو‌های مسلح خدمات بسیار شایانی داشتند.

وی افزود: ایشان با ملاطفت، اخلاق و رویه سالم اسلامی خود را وقف خدمت کرده بود و برای ما جای تأسف است که با ایشان خداحافظی کنیم.

رییس جدید سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان خوزستان معرفی شد

این مقام قضایی با معرفی علی افتخاری به عنوان رییس جدید سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان خوزستان گفت: ایشان سوابق خوبی دارند و در سال ۱۳۹۳ به عنوان قاضی نمونه کشوری معرفی شدند.

رییس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح کشور با اشاره به سابقه ۱۴ ساله خدمت کریم بحرانی فرد دادستان نظامی جدید استان خوزستان در این استان گفت: ایشان انسانی خوشنام و خوش اخلاق هستند که می‌توانند دادسرای نظامی خوزستان و ناحیه دزفول را زیر چتر حمایت خود اداره کنند.

رییس جدید سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان خوزستان معرفی شد

وی از دادستان نظامی استان خواست که به مدیریت قضایی پرونده‌های مهم، رسیدگی عالمانه به پرونده‌ها و آموزش ضابطان و قضات توجه ویژه‌ای مبذول نماید.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان قضایی نیرو‌های مسلح که به عنوان نماینده سازمان در این مراسم در اهواز حضور داشت، گفت: سازمان قضایی نیرو‌های مسلح به دلیل عنایات و مطالبات خاص مقام معظم رهبری، سازمان مهمی است و وظایف ما هم به همین دلیل سنگین‌تر است.

ابراهیم مهرانفر مهمترین نیاز هر جامعه‌ای را امنیت برشمرد و افزود: بدون امنیت، چرخه علم، اقتصاد و صنعت با مشکل مواجه می‌شود و عزت و اقتدار هر کشوری به واسطه امنیت آن و وجود نیرو‌های مسلح است.

وی با بیان اینکه سازمان قضایی نیرو‌های مسلح در استان خوزستان به نام حجت الاسلام شفیعی شناخته شده است، افزود: این به واسطه بیش از ۲۰ سال تلاش و زحمات خالصانه و صادقانه ایشان شکل گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین صادق مرادی رییس کل دادگستری استان خوزستان نیز در این مراسم گفت: حاج آقا شفیعی یکی از قضات بسیار فهیم، فقیه، با دانش و عادل و شجاع استان بودند و صفای باطنی ایشان تا سالیان سال در بین همکاران باقی خواهد ماند.

وی افزود: ایشان علامه بر اینکه رییس بودند محبوب دل‌های همکاران در سازمان قضایی نیرو‌های مسلح و دادگستری بودند و انشاالله این ارتباط ادامه خواهد داشت.

مرادی، داشتن روحیه بسیجی و جهادی، صداقت و سلامت را از صفات بارز افتخاری رییس جدید سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان برشمرد و افزود: امیدوارم با این روحیه و پشتکار بتوانند فصل جدیدی را با همفکری حاج آقا شفیعی در سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان ایجاد کنند.

رییس جدید سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان خوزستان معرفی شد

همچنین حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود شفیعی رییس سابق سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان خوزستان گفت: خدا را سپاسگزارم که بیش از ۴۰ سال توفیق خدمت به اسلام و انقلاب را به من عطا فرمود، انقلابی که امام (ره) فرمود که خدمت در آن عبادت است.

وی افزود: بیش از دو دهه از این مدت را در سازمان قضایی نیرو‌های مسلح انجام وظیفه کردم.

حجت الاسلام والمسلمین شفیعی در ادامه، به گوشه‌ای از فعالیت هایش طی مدت بیش از ۲۰ سال در سازمان پرداخت.

وی اظهار داشت: خدا را شاکرم این توفیق را به من داد که جانشین عالمی وارسته باشم و خاندان شفیعی پناهگاهی برای مردم خوزستان هستند.

کریم بحرانی فرد با اشاره به اقداماتش پس از انتصاب به عنوان دادستان نظامی استان، برنامه ریزی برای اجرای دستورالعمل حفظ کرامت و ارزش‌های انسانی، شناسایی علل و عوامل وقوع جرم در نیرو‌های مسلح استان، برگزاری ۴۰ جلسه و نشست مشترک با فرماندهان و مسئولان یگان ها، حضور منظم در جلسات شورای تأمین و سرکشی از بازداشتگاه‌ها و کلانتری‌ها را از مهمترین برنامه‌های خود طی مدت مسئولیتش برشمرد.

دادستان نظامی استان خوزستان با اشاره به معضل قاچاق کالا گفت: از مرزبانی استان خواسته شده که با تشکیل کارگروهی، نقاط ضعف و قوت و راهکار‌های مقابله با قاچاق را ارائه بدهند تا تصمیم اساسی در این خصوص اتخاذ نماییم.

مرجع / میزان
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار