تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۹
کد خبر: ۲۱۰۷۵۳
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر تعاون روستایی خوزستان با بیان اینکه مشکلی در تامین گندم بذری مورد نیاز کشاورزان برای کشت پاییزه وجود ندارد، گفت: امیدواریم تا پایان فصل کشت پاییزه بتوانیم همه ظرفیت استان را کشت کنیم.

جمشید بنی‌فری با اشاره به اهمیت کشت پاییزه در خوزستان اظهار کرد: کشت پاییزه عظیم‌ترین و مهم‌ترین کشت کشور و به ویژه در استان خوزستان است و از این رو تعاون روستایی نسبت به تامین بذر مورد نیاز این کشت اقدام می‌کند.

وی افزود: با توجه به افزایش سطح زیر کشت گندم در سطح استان و استقبال کشاورزان از کشت گندم در سال جاری و با توجه به کمبود پیش آمده در توزیع گندم بذری، سازمان جهاد کشاورزی خوزستان سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی‌هایی نسبت به تامین بذر مورد نیاز از طریق تعاون روستایی انجام داده است.

مدیر تعاون روستایی خوزستان با بیان اینکه مشکلی در تامین گندم بذری مورد نیاز کشاورزان برای کشت پاییزه وجود ندارد، تصریح کرد: در این زمینه قرار بود ۵ هزار تن گندم توسط شبکه تعاون روستایی استان خوزستان و بخش خصوصی، بوجاری و آماده‌سازی شود و به مرحله توزیع برسد.

بنی‌فری گفت: تاکنون از این ۵ هزار تن، بیش از ۲۳۰۰ تن گندم بذری به کشاورزان تحویل داده شده است و در روزهای آینده نیز باقی‌مانده این سهمیه بذر گندم با قیمت مصوب دولتی در اختیار کشاورزان سراسر استان قرار خواهد گرفت.

وی افزود: به علت بارندگی‌های اخیر کار بوجاری و توزیع بذر گندم انجام نشده بود اما اکنون این کار در حال انجام است و امیدواریم تا پایان فصل کشت بتوانیم شاهد کشت ۱۰۰ درصدی ظرفیت در استان باشیم.

مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار