تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳
کد خبر: ۲۱۰۵۷۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: تیم‌های ارزیاب جمعیت هلال احمر در حال ارزیابی وضعیت و نیازسنجی مردم آسیب دیده از آبگرفتگی در پی بارش باران شنبه شب در سه شهرستان ماهشهر، رامهرمز و رامشیر هستند.

دکتر علی خدادادی بیان کرد: همزمان با ارزیابی خسارت‌ها، امدادرسانی به ساکنان مناطق متأثر از بارش باران در این سه شهرستان در حال انجام است.

وی گفت: بارش شدید باران در ۲۴ ساعت گذشته باعث بروز مشکلاتی در شهر بندر امام خمینی، شهر شهید چمران، شهرک ولیعصر (عج)، شهرک گاما و روستاهای حچه مکینه سفلی و گرگر شهرستان بندر ماهشهر شده است.

خدادادی ادامه داد: همچنین در روستاهای سه کنار، تیله کوه، امامزاده محمد و چهل کنار شهرستان بهبهان، و در منطقه تنگ بی زرد، مناطق جنب سد عقیلی، دوپیرون، کوشک، صالح شهر عوض علی و پل شورف شهرستان گتوند آبگرفتگی مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است.

وی افزود: بارش شدید باران درشهرستان شوشتر بخش مرکزی و مناطق اسکان عشایر و درشهرستان باغملک در منطقه میداوود و در شهرستان آغاجاری در روستای آباباران ۱۷ الفانی و جودکی در شهرستان رامهرمز، و شهرستان رامشیر روستاهای نیزار علیا وسفلی، ام سخر و بیت سیوان، در شهرستان شادگان بخش مرکزی و روستاهای جفال، عبودی و خنافره باعث آبگرفتگی شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان ادامه داد: با توجه به شدت بارش شب گذشته و آسیب دیدن برخی منازل مسکونی در شهرک‌های ولیعصر (عج) و گاما شهرستان ماهشهر و مناطقی از ۲ شهرستان رامهرمز و رامشیر امدادگران جمعیت هلال احمر اقدام به امدادرسانی و توزیع نایلون پوششی در این مناطق کرده‌اند.

این سامانه بارشی از روز پنجشنبه هفته گذشته وارد خوزستان شده بود و به تدریج در حال خارج شدن از منطقه است.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی خوزستان ماهشهر با ۱۰۷ میلیمتر بارندگی در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین میزان بارش را در خوزستان داشته است.

هواشناسی پیش بینی کرده سامانه بارشی جدیدی از روز سه‌شنبه هفته جاری وارد خوزستان خواهد شد.

ادارات و بانک‌های چهار شهرستان اهواز، رامشیر، ماهشهر و امیدیه امروز یکشنبه به دلیل آبگرفتگی معابر براثر بارش باران شب گذشته تعطیل شدند.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار