تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۰
کد خبر: ۲۱۰۵۰۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 بارش ۲۱ میلیمتر باران در مدت چهار ساعت در روز شنبه باعث آبگرفتی خیابان‌ها و قطع برق در بخش اروندکنار و برخی از مناطق شهر آبادان شد.

  بارش باران پاییزی که از عصر روز شنبه در آبادان شدت گرفته موجب آبگرفتگی در مناطق کوی ذوالفقاری، برخی از مناطق هسته مرکزی شهر، کارون، جمشیدآباد، فیه و کوی بهار شد و همچنین برق منطقه علوانیه و کوی کارگر و مناطقی از بخش‌ اروندکنار قطع شد.

معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه شهرستان آبادان به خبرنگار ایرنا گفت:بارش باران از روز گذشته در آبادان شروع شده و امروز شدت آن افزایش یافت.

سیدزین‌العابدین موسوی بیان کرد: بیش از یکهزار نفر از ماموران شهرداری و آبفا آبادان برای رفع انسداد روان آب‌ها در حال آماده باش هستند تا مشکل آبگرفتگی در مناطق را برطرف کنند.

وی افزود: هم اکنون بیشترین آبگرفتگی در کوی ذولفقاری و هسته مرکزی شهر آبادان است که تا ساعات آینده این مشکل برطرف خواهد شد.

رییس اداره برق آبادان نیز گفت‌: بارش باران باعث قطعی برق در منطقه علوانیه و بخشی از کوی کارگر شد.

حسام ثابتی افزود: دلیل اصلی قطعی برق در این مناطق اختلال در سیستم ترانس و مقره تیرهای برق است که پس از رفع مشکل، روشنایی به این مناطق باز خواهد گشت.

وی گفت: شهروندان در صورت قطعی برق با سامانه ۱۲۲ تماس برقرار کنند تا گروه‌ها برای رفع مشکل به محل اعلام شده اعزام شوند.

شهردار آبادان نیز قطعی برق در بهمن ۳۵ این شهر  را باعث خاموش شدن موتور پمپ دفع روان آب‌ها و آبگرفتگی در این منطقه اعلام کرد و افزود: به محض برقراری برق و روشن شدن موتور پمپ منطقه روان آبها دفع می‌شوند.
محمود رضا شیرازی افزود: با توجه به اقدامات گسترده و انجام لایرروبی در منطقه ۲ آبادان در روزهای گذشته، در این منطقه آبگرفتگی نداشتیم.
وی ادامه داد: در هسته مرکزی شهر به ویژه قسمت کارون به دلیل مشکلات فاضلاب تا حدودی شاهد آبگرفتگی معابر هستیم و این مشکل با کمک ماموران آبفا در حال برطرف شدن است.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار