تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۳
کد خبر: ۲۱۰۴۲۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گتوند گفت: این شهرستان به عنوان میزبان مسابقات قهرمانی کشوری زیبایی اسب انتخاب شد.

بهزاد جعفرزاده  با بیان اینکه این رقابت ها با رعایت پروتکل های بهداشتی کرونا برگزار می شوند، افزود: چهار شهرستان گتوند، دزفول، اهواز و شوش، درخواست میزبانی این مسابقات را دادند که شهرستان گتوند به علت ظرفیت بالا در این رشته ورزشی به عنوان میزبان این رقابت کشوری اسب اصیل ایرانی انتخاب شد.

وی ادامه داد: این رقابت ها ۲۸ و ۲۹ آذرماه در مجموعه ورزشی جهان پهلوان تختی شهرستان گتوند برگزار می شوند که بیش از ۱۵۰ شرکت کننده از مناطق مختلف ایران در این مسابقات به رقابت می پردازند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گتوند گفت: پرورش اسب در شهرستان گتوند به ویژه بخش عقیلی قدمت بالایی دارد و تاکنون مقام های زیادی در مسابقات کشوری کسب کرده اند.

وی ادامه داد: ثبت نام از شرکت کنندگان در این رقابت کشوری از هفته آینده آغاز می شود و به مدت یک هفته ادامه دارد.

جعفرزاده گفت: هفته گذشته رئیس کمیته زیبایی فدراسیون سوارکاری کشور در شهرستان گتوند حضور یافت و با اشاره به ظرفیت های بالای این منطقه در پرورش اسب بر میزبانی این شهرستان برای مسابقات تاکید داشت.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گتوند به خدمات مهری خانم قره گوزلو همسر مجیدخان بختیاری در پرورش اسب در بخش عقیلی شهرستان گتوند اشاره کرد و گفت: مهری خانم سابقه خدمات ماندگارچندین ساله ای در زمینه احیا و پرورش اسب اصیل ایرانی داشته است.

به گفته رئیس هیات سوارکاری خوزستان، ۳۰۰ باشگاه سوارکاری در استان فعال است.

به گزارش ایرنا، صنعت پرورش اسب همواره جایگاه ویژه ای در شهرستان گتوند به ویژه بخش عقیلی داشته است.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار