تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۰
کد خبر: ۲۱۰۴۲۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: تحریم ها و تهدیدها نعمتی برای خروج کشور از بحران هویت و رسیدن به خودکفایی و دستاوردهای ارزشمندی هستند که غرب را شگفت زده کرده‌اند.

 حجت الاسلام والمسلمین سید محمدنبی موسوی‌فرد روز جمعه در آیین بهره برداری از سایت تعمیرات خودروهای امداد و تحویل ۳۰ دستگاه آمبولانس در خوزستان در محل بیمارستان طالقانی اهواز اظهارداشت: برخی از مسئولان جمله امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه شیرهای نفت بسته شوند را مرتب تکرار می کنند اما در آن زمان منظور امام قطع تولید نبود بلکه منظور تبدیل نفت خام به ارزش افزوده بود؛ اکنون نیز باید تحریم ها و تهدید ها را فرصت و نعمتی برای رسیدن به دستاوردهای بزرگ بدانیم.

وی افزود: ایران در گذشته های دور در سراسر جهان حرف اول را می زد اما پس از دوران قاجار، کشور ما را به غرب وابسته کردند و فرهنگ مردم جابجا و دچار بحران هویت شدیم اما تحریم ها باعث شد بار دیگر به خود بازگشته و هویت اصلی خود را پیدا کنیم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: برخی بر این باورند که تنها پس از سختی ها، کار آسان می شود اما این نیست بلکه در شرایط سخت است که باید با تدبیر قدر فرصت ها را دانست و به دستاوردهای بزرگ رسید.

وی افزود: اکنون هواپیماها، فانتوم ها، قطارها، اتوبوس های شهری ما به دست توانمند نیروهای داخلی تعمیر و بازسازی شده و به چرخه خدمت بازگشته‌اند و این امر بدون روحیه جهادی و خودباوری محقق نمی شد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد تصریح کرد: باید به نوعی عمل کنیم که در هرجایی دستگاهی در انبار بدون استفاده شده تعمیر و به چرخه تولید و خدمت بازگردد.

وی یادآور شد: اگرچه باید تلاش کنیم تحریم ها برداشته شوند اما شرایط کنونی برای ما نعمتی است که هر روز شاهد آن هستیم و یکی از این نعمت ها خودکفایی در تعمیر و بازسازی دستگاه‌های آمبولانس است که باید از تمامی متولیان امر صمیمانه قدردانی کنیم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون آمریکا را چه در زمان دموکرات ها و چه در دوران آزادی خواه ها محک زده ایم و هیچ نقطه روشنی را از آن ها به غیر از کارشکنی و دشمنی مشاهده نکرده ایم.

وی افزود: وقتی ترامپ معاهده برجام را پاره کرد پیش از آن دموکرات ها آن را خوانده و در سطل زباله انداخته بودند؛ معمارهای دیوار تحریم همین ها هستند و برداشتن این دیوار خارج از سیاست های کلان آن ها است.

آیین بهره برداری از سایت تعمیرات خودروهای امداد جنوب غرب کشور و تحویل ۳۰ دستگاه آمبولانس به اورژانس خوزستان با حضور جمعی از مسئولان استان برگزار شد.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار