تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۲
کد خبر: ۲۱۰۴۱۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: تیم های عملیاتی و امداد و نجات این جمعیت در پی پیش بینی بارش باران در سطح قرمز و هشدار آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه ها در حالت آماده باش قرار گرفته اند.

  علی خدادادی روز جمعه در حاشیه نشست فوق العاده ستاد مدیریت بحران جمعیت هلال احمر خوزستان در جمع خبرنگاران بیان کرد: تمامی تجهیزات، امکانات و لجستیک امدادی جمعیت هلال احمر در سطح استان به صورت آماده باش قرار گرفته اند و از تمامی روسای شعب خواسته شده تا آمادگی کامل در خصوص پاسخگویی به  بروز آب گرفتگی ها و سیل احتمالی را داشته باشند.

 وی با اشاره به اینکه  احتمال شدت بارش ها به ویژه در مناطق شمالی استان با توجه به الگوهای بارشی و صدور اخطاریه های سازمان هواشناسی است، افزود: مردم به هشدارها توجه داشته باشند و در صورت وقوع آب گرفتگی و سیلاب با تیم های امدادی همکاری کنند.

خدادادی با بیان اینکه همچون شرایط بحرانی تلاش داریم تا در کمترین زمان امدادرسانی انجام شود، افزود: در این شرایط ویژه با توجه به شیوع کرونا در کشور و خوزستان بدون تردید رعایت شیوه نامه های بهداشتی در عملیات های امدادونجات به خصوص در مورد اسکان اضطراری و موقت پیش بینی شده و در دستورکار قرار دارد.

در بارندگی هفته گذشته جمعت هلال احمر استان به ۹۵ نفر گرفتار در آبگرفتگی منطقه نفتک ایذه امداد رسانی کرد و در بر اثر بارش باران ۲ جاده در استان مسدود شد.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی خوزستان شدت و قدرت این سامانه بارشی در سطح قرمز است و هشدار آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه ها و مسیل ها از سوی این اداره کل داده شده است.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار