تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸
کد خبر: ۲۱۰۲۲۳
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: به دنبال آمادگی تجهیراتی و ارتقای توان عملیاتی مجتمع بندری امام خمینی (ره)، رکورد بی‌سابقه تخلیه ٢٠ هزار و ۴۵٨ تن گندم در یک شبانه‌روز ثبت شد.
 عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) گفت: رکورد کم‌سابقه تخلیه ٢٠ هزار و ۴۵٨ تن گندم در یک شبانه‌روز در حالی اتفاق افتاد که نرخ تخلیه روزانه کشتی‌های حامل این محصول در این مجتمع بزرگ بندری از ١۴ هزار تن فراتر رفته است.

او با بیان اینکه این موضوع حکایت از توان بالای تجهیزاتی و عملیاتی دارد، افزود: با اتخاذ تمهیدات لازم از جمله؛ تأمین تجهیزات پیشرفته و پرتوان، ارتقای مستمر آمادگی به‌کار آن‌ها و همچنین برخورداری از انبار‌های نگهداری کالا‌های فله با گنجایش مناسب، امکان رسیدن به این نرخ تخلیه فراهم شده است.

دریس با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۹ تا پایان مهرماه، ١۵٧ فروند کشتی حامل کالای اساسی در بندر امام خمینی (ره) پهلوگیری کرده‌اند و معادل ٨ میلیون و ٧٣٣ هزار تن انواع محصولات تخلیه شد، اظهار کرد: گندم، ذرت، دانه روغنی، کنجاله، روغن خوراکی، برنج و شکر از جمله کالا‌های اساسی تخلیه شده در این مجمتع بندری بودند که با همکاری دستگاه‌های اجرایی ذیربط و با هدف تسریع در خروج کالای اساسی و پایداری زنجیره تأمین کالا به اقصی نقاط کشور ارسال شدند.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار