تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۶
کد خبر: ۲۱۰۱۷۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس قوه قضاییه گفت: وزارت بهداشت گرفتار حاشیه سازی‌ها نشود و از همه امکانات و نیروی انسانی کارآمد مجموعه برای تامین امنیت جانی مردم استفاده کند.
  حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه در شورای عالی قوه قضاییه اظهار کرد: مادامی که بسیج باشد و روحیه بسیجی در کشور حاکم باشد، دشمن به این کشور طمع نخواهد کرد.

وی افزود: روحیه بسیجی می‌تواند دستگاه قضا را در پیشبرد ماموریت‌هایش در پیشگیری از جرم و آسیب شناسی و آسیب زدایی و حل اختلافات و اصلاح مجرمین یاری دهد.

رئیس قوه قضاییه بیان داشت: بسیج حقوقدانان می‌تواند با آموزش همگانی و افزایش اطلاعات حقوقی مردم دستگاه قضا را در پیشبرد ماموریت هایش کمک کند.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی تصریح کرد: در هر بخش که روحیه بسیجی حاکم باشد آن بخش کارآمد و موفق می‌شود و می‌توانیم بر همه مشکلات، توطئه‌ها و فتنه‌های دشمنان فائق آییم.

وی با بیان اینکه امروز کادر درمان و پرستاری ما با روحیه بسیجی به مبارزه با ویروس منحوس کرونا و یاری مردم برخاسته است، گفت: وزارت بهداشت گرفتار حاشیه سازی‌ها نشود و از همه ظرفیت‌های علمی و پژوهشی و امکانات و نیروی انسانی کارآمد مجموعه برای خدمت و تامین امنیت جانی مردم استفاده کند.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از اظهاراتش با بیان اینکه اکثریت کشور‌های با قطعنامه به اصطلاح حقوق بشری سازمان ملل علیه ایران که بانی آن کانادایی‌ها بودند و طبق معمول آمریکا و رژیم صهیونیستی و برخی کشور‌های غربی از آن حمایت کردند، موافق نبودند، ادامه داد: سازمان ملل در برخورد با مبارزه جمهوری اسلامی با مساله مواد مخدر و قاچاقچیان، دچار تناقض است و از یک سو از عملکرد ما تقدیر می‌کند و از سوی دیگر علیه ما قطعنامه می‌دهد.

وی افزود: اگر جلوی ترانزینت مواد مخدر را رها کنیم، تمام اروپا و آمریکا را مواد مخدر فرا می‌گیرد. ما قربانی مبارزه با مواد مخدر هستیم و جوانان ما با از خود گذشتگی در مقابل باند‌های قاچاق مواد مخدر می‌ایستند و اینکه به جای تقدیر قطعنامه علیه آن‌ها صادر می‌کنند پدیده‌ای عجیب است.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی یادآور شد: کشور‌ها متوجه شده اند حقوق بشر دستخوش سیاست زدگی جدی شده و به ابزاری برای فشار به کشور‌های مستقل تبدیل شده است.

وی تصریح کرد: کانادا خودش ناقض حقوق بشر و پناهگاهی برای مفسدان و تبهکاران است که باید علیه آن قطعنامه بدهند.

رئیس قوه قضاییه بیان داشت: جمهوری اسلامی بر اساس آموزه‌های دینی و تاکیدات امامین انقلاب اسلامی به معنی واقعی کلمه به حفظ حقوق انسان پایبند است و تمام بخش‌های اداری و قضایی قوه قضاییه ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، از همه ظرفیت‌ها استفاده کنند تا در روند دادرسی و رسیدگی به کار مردم کوچکترین وقفه و خللی به وجود نیاید.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی خاطرنشان کرد: وضعیت برای هرگونه فعالیت ناسالم در قوه قضاییه قرمز است و اجازه نمی‌دهیم چهره دستگاه کارآمد قضا و قضات شریف ما که به سختی زندگی خود را می‌گذرانند، با برخی تخلفات به گونه دیگری نشان داده شود.

وی گفت: از خدمات آقای ذوالقدر در معاونت راهبردی قدردانی می‌کنیم و امیدواریم گام‌هایی که برای هوشمندسازی قوه قضاییه برداشته شده توسط دکتر صاحبکار معاون جدید راهبردی قوه تداوم یابد.

مرجع / باشگاه خبرنگاران
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار