تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۹
کد خبر: ۲۰۹۹۴۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران گفت: افزایش نیافتن تعرفه خدمات شرکت های بازرسی ایمنی علاوه بر اینکه سبب تعدیل نیروهای متخصص شده؛ این شرکت‌ها را در آستانه ورشکستگی قرار داده است.

مهدی رحیمی درباره شرکت‌های بازرسی فنی اظهار داشت: شرکت‌های بازرسی فنی تایید صلاحیت شده در سطح کشور به عنوان بازوان اجرایی و نماینده سازمان ملی استاندارد وظیفه تایید ایمنی و کیفیت آسانسورها، جایگاه‌های سوخت، کالاهای مشمول استاندارد اجبازی و زمین‌های بازی پارک‌ها را برعهده دارند.

عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران افزود: متاسفانه به عنوان مثال از سال 97 افزایش تعرفه‌های مربوط به خدمات شرکت‌های بازرسی آسانسور، بلاتکلیف مانده و علیرغم پیگیری‌های متعدد، هیچ گونه اقدامی در خصوص افزایش تعرفه خدمات بازرسی آسانسور صورت نگرفته است. به همین دلیل، این شرکت‌ها در آستانه ورشکستگی قرار گرفته‌اند و کیفیت بازرسی‌های درحال انجام به ویژه در بخش آسانسورها روبه کاهش است.

رحیمی به افزایش تعرفه‌های دولتی مربوط به تمدید یا تایید صلاحیت شرکت‌های بازرسی فنی از سوی سازمان ملی استاندارد و مرکز ملی تایید صلاحیت ایران اشاره کرد و گفت: با این وجود در زمینه تعرفه‌های خدماتی شرکت‌های بازرسی، تصمیم گیری صورت نگرفته است. براساس زیر بند 4-1-2 استاندارد ایران-ایزوآی ای سی 17020 که به واسطه آن همه شرکت‌های بازرسی بر اساس آن مورد ارزیابی قرار می‌گیرند، نهادهای مرتبط با بازرسی استاندارد نباید اجازه دهند که فشارهای مالی و تجاری باعث شود که اصل به بی طرفی شرکت‌های بازرسی زیر سوال برود و در این رابطه باید چنین احتمالاتی شناسایی و حذف شوند.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری شرکت‌های بازرسی فنی و آزمایشگاه همکار سازمان ملی استاندارد تحت تاثیر فشارهای مالی و تجاری قرار گرفته‌اند که منجر به عدم پرداخت حقوق مناسب به کارکنان و تعدیل نیرو شده است.

عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران این شرایط را مانع ترویج فرهنگ استاندارد و تهدیدی برای ایمنی و سلامت در جامعه دانست گفت: از مسئولان سازمان ملی استاندارد انتظار می‌رود تا نسبت به دغدغه‌های فعالان حوزه ایمنی و بازرسی توجه ویژه‌ای داشته و نسبت به ابلاغ تعرفه‌های واقعی خدمات مربوط به شرکت‌های بازرسی اقدام کنند.

مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار