تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۴
کد خبر: ۲۰۸۵۳۳
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان گفت: سه هزار و ۲۷ میلیارد ریال اعتبار از محل بودجه سال جاری در قالب تخصیص سه ماه سوم به ۱۶ طرح عمرانی مهم استان ابلاغ شد.

امید حاجتی اظهارداشت: ۵۰ میلیارد ریال از کل مبلغ تخصیصی به تکمیل طرح‌های پل بلوطک شیخان و مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال برای احداث باند دوم جاده رامهرمز- بهبهان ابلاغ شد.

وی ادامه‌داد: برای احداث باند دوم جاده اهواز به ایذه نیز ۶۰۰ میلیارد ریال و برای کنارگذر ایذه مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال اختصاص یافته است.

 دبیر شورای برنامه‌ریزی و توسعه خوزستان با اشاره به اینکه برای تکمیل طرح‌های راه سازی شهرستان بهبهان به‌صورت جداگانه اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال ابلاغ شد، اضافه‌کرد: علاوه بر این به کریدور جنوب در محدوده استان خوزستان اعتباری بالغ بر ۲۴۰ میلیارد ریال اختصاص پیدا کرد.

حاجتی به طرح آبرسانی شهرستان‌های آبادان و خرمشهر نیز اشاره‌کرد و گفت: برای این طرح‌ها نیز به ترتیب مبالغ ۲۵۰ میلیارد و ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار ابلاغ شده است.

به گفته رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان، به طرح آبرسانی شهرستان بهبهان نیز مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت.

وی همچنین از اعتبار ابلاغی به پروژه موزه منطقه‌ای خوزستان بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد و گفت: برای احداث بند خاکی بخش میداوود ۱۰۰ میلیارد ریال ختصاص پیدا کرد و علاوه بر این برای تکمیل و تجهیز فرودگاه‌های استان (با اولویت فرودگاه مسجدسلیمان) اعتبار ۲۰۰ میلیاردی ابلاغی شد.

دبیر شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان از اعتبار اختصاصی برای تکمیل راه روستایی امامزاده احمد شهرستان اندیمشک به میزان ۶۰ میلیارد ریال خبر داد و گفت: برای تکمیل پروژه‌های عمرانی شهرستان خرمشهر علاوه بر اختصاص ۴۰ میلیارد ریال؛ به صورت جداگانه برای تکمیل ساختمان بیمارستان قلب خرمشهر ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

وی در خصوص احداث خط دوم مسیر ریلی اهواز- اندیمشک به‌عنوان یکی دیگر از پروژه‌های مهم استان، بیان‌داشت: میزان بودجه اختصاصی به این پروژه؛ اعتباری افزون بر ۱۳۷میلیارد ریال است.

به گفته مدیرکل راه آهن جنوب خط دوم محور اهواز – اندیمشک بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که پیش بینی می شود این پروژه تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار