تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۶
کد خبر: ۲۰۸۵۲۳
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 مدیرکل پدافند غیرعامل خوزستان گفت: دستگاه‌های اجرایی به دلیل اینکه باید از اعتبارات خود برای انجام اصول پدافند غیرعامل هزینه کنند به رعایت اصول پدافند توجهی ندارند.

سعید فیوضی بیان کرد: پدافند غیرعامل دستگاه‌های اجرایی را مجبور به رعایت اصول پدافندی کرده، اما متاسفانه بیشتر دستگاه‌ها به این اصول توجهی ندارند.

وی گفت: رعایت اصول پدافند غیرعامل، دستگاه‌ها را از گزند حوادث و خطرها در امان نگه می‌دارد و برای حفظ و ماندگاری هر دستگاه و سرمایه‌های این سرزمین تهیه شده است.

وی بیان کرد: از تمامی دستگاه‌های اجرایی انتظار می‌رود که با اهمیت پدافند غیرعامل بیشتر آشنا شوند و برای حفظ سرمایه‌های این کشور به اصول پدافندی که نگاهی آینده نگر دارد توجه بیشتری داشته باشند.

فیوضی ادامه داد: با وجود گذشت ۱۷ سال از تاسیس پدافند غیرعامل در کشور هنوز بسیاری از دستگاه‌ها به اصول پدافندی پایبند نیستند و به اهمیت این موضوع نرسیده‌اند.

ناآشنایی فرهنگ عمومی با پدافند غیرعامل

مدیرکل پدافند غیرعامل خوزستان با اشاره به اینکه تنها دستگاه ها نیستند که باید با پدافند غیرعامل آشنا و اصول آن را رعایت کنند افزود: عموم مردم نیز باید اصول پدافندی را برای حفظ جان و مال خود و خانواده رعایت کنند.

وی گفت: در چند سال گذشته تبلیغات و برنامه‌های زیادی برای معرفی پدافند غیرعامل در استان و کشور انجام گرفته اما مردم هنوز با این اصول آشنایی ندارند.

فیوضی افزود: آگاهی، از راه‌های جلوگیری از وارد شدن خسارت جانی و مالی و از اصول پدافند غیرعامل است و در این چندساله تلاش شده تا مردم به این آگاهی دست یابند اما همچنان این اصول رعایت نمی‌شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل خوزستان ادامه داد: خوشبختانه در بسیاری از طرح هایی که در خوزستان اجرا شده یا می‌شود اصول پدافند غیرعامل در آنها اعمال شده است؛ به عنوان مثال در طرح انتقال آب غدیر در خوزستان اصول پدافند غیرعامل رعایت شده است.

پنجم آبان به مدت یک هفته به نام پدافند غیرعامل نامگذاری شده است. در این هفته ۵۸ برنامه در خوزستان برگزار خواهد شد.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار