تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
کد خبر: ۲۰۸۵۱۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
کارشناس مسئول تالاب‌های خوزستان گفت: تالاب‌های خوزستان در زندگی و معیشت مردم، حیات و حش و بقای جاندار ساکن خود تاثیر بسیار زیادی دارند.
 موسی مدحجی کارشناس مسئول تالاب‌های خوزستان ، گفت: آبگیری و ارزش تالاب‌ها در بحث اکولوژیکی، حیات وحش، زیستی جانداران که در آن زندگی می‌کنند، تلطیف هوا، جوامع محلی، معیشت مردم، صید و صیادی، گاومیش داری نی بری و میزان استحصال براورد اقتصادی که از تالاب‌ها می‌شود ارزش آنها را دو چندان می کند.

او بیان داشت: علاوه بر ارزش اکولوژیکی در معیشت مردم نیز بحث بسزایی دارند و به تبع این ۲ در کاهش گرد و غبار استان خوزستان و ایجاد مشکلات تنفسی ارزش مهمی دارند.

مدحجی ادامه داد: پارسال آبگیری تالاب‌ها با توجه به اینکه مدیریت آب صورت گرفت و در بحث هدایت سیلاب‌ها به تالاب‌ها اقداماتی خوبی انجام شد، در مرز صد درصد قرار گرفت، اما با توجه به اینکه ما در فصل انتهای تابستان و آغاز پاییز هستیم با این وجود باز هم نسبت به تابستان سال‌های قبل وضعیت بسیار مطلوبی دارند.

کارشناس مسئول تالاب‌های خوزستان تصریح کرد:  تالاب‌های استان که نمونه شاخص آنها نوید می‌دهد که در آینده نه چندان دور شاهد بازگشت حیات وحش بیشتری به تالاب هستیم و آبگیری در بحث میزان گرد و غبار استان نیز اثر بسزایی دارد.
مرجع / باشگاه خبرنگاران
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار