تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۹
کد خبر: ۲۰۸۴۶۳
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  لایحه افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ در سال ۹۹ در جلسه شورای اسلامی شهر اهواز، مطرح و به رای گذاشته شد که پس از اظهار نظر اعضای شورا، این لایحه رد شد.

 آیت حمیدی مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کلانشهر اهواز روز سه‌شنبه در یکصد و بیست و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اهواز با ارایه لایحه افزایش نرخ کرایه تاکسی بیان کرد: نرخ کرایه تاکسی اهواز در تیر پارسال ۲۰ درصد افزایش یافت و از مهر همان سال اجرایی شد اما از پارسال تاکنون افزایش سه برابری نرخ بنزین و تحریم‌ ظالمانه آمریکا و تورم در کشور را شاهد بودیم اما تاکسی‌های این کلانشهر افزایش نرخ نداشتند.

وی با اشاره به افزایش نرخ تاکسی در برخی شهرهای کشور از جمله تهران، قم به میزان ۳۵ درصد و در مشهد به میزان ۱۵ تا ۴۵ درصد گفت: در اسفند پارسال سازمان تاکسیرانی اهواز با استخراج فرمول‌های افزایش نرخ تاکسی به ۳۰ درصد افزایش قیمت رسید که در نهایت این مساله در کمیسیون حمل و نقل شورای شهر بررسی و به ۲۰ درصد کاهش یافت؛ البته پس از آن رانندگان به صورت خودجوش قیمت‌ها را بالا بردند.

حمیدی همچنین به افزایش قیمت لاستیک نسبت به پارسال به میزان ۱۰۰ درصد، باتری ۸۰ درصد، روغن موتور ۵۰ درصد و لوازم یدکی ۶۵ درصد اشاره کرد و افزود: اهواز تنها کلانشهری است که هنوز نرخ تاکسی‌ها افزایش نداشته است و باید حداقل میانگین ۳۵ درصد افزایش قیمت کلانشهرها در اهواز تصویب شود.

یکی از اعضای  شورای اسلامی شهر اهواز نیز با گلایه از نبود نظارت تاکسیرانی بر افزایش خودسرانه کرایه تاکسیداران این شهر گفت: چرا باید شاهد افزایش خودسرانه نرخ کرایه تاکسی توسط تاکسیداران باشیم و نظارت سازمان تاکسیرانی در این بین کجاست؟

سیدناصر موسوی افزود: هم اکنون مردم از افزایش قیمت‌ها معترضند و این مساله مشکلات زیادی برای شهروندان به وجود آورده است.

رحیم کعب‌عمیر، عضو دیگر شورای اسلامی شهر اهواز نیز در این خصوص بیان کرد: آمار تعداد تاکسی‌ها در شهر اهواز یک‌ ششم سطح استاندارد است و بر همین تعداد تاکسی نیز نظارت صورت نمی‌گیرد.

در این نشست لایحه نرخ پیشنهادی افزایش نرخ سرویس مدارس اهواز در سال تحصیلی جاری تصویب و لایحه افزایش نرخ کرایه تاکسی‌های خطی، بی‌سیم، راه‌آهن و فرودگاه در سال ۹۹ رد شد.


مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار