تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳
کد خبر: ۲۰۸۲۱۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس دادگستری ماهشهر از رهایی ۲ نفر محکوم به قصاص از چوبه دار با رضایت اولیای دم و ایجاد صلح و سازش بین طرفین دعوا پس از ۶ سال خبر داد.
 محمد دانشور رئیس دادگستری ماهشهر گفت: در شهریور ماه ۱۳۹۳ اختلافی بین ۳ نفر رخ داد و پس از مدتی بین آن‌ها درگیری به وجود آمد، که در این نزاع یک نفر به قتل می‌رسد و قاتلان پس از مدت کوتاهی دستگیر و بعد از طی مراحل قضایی محکوم به قصاص می‌شوند.

او افزود: از همان ساعت اولیه این اتفاق، بزرگان، سران عشایر و خیرین برای جلوگیری از ادامه اختلافات بین این ۲ طایفه و همچنین ایجاد صلح و سازش بین آن‌ها تلاش کردند، ولی نتیجه‌ای حاصل نشد.

دانشور اظهار داشت: با توجه به بافت عشایری این شهرستان و درخواست مکرر خانواده قاتلان و همچنین پشیمانی محکومین، پرونده جهت ایجاد صلح و سازش و کاهش اختلافات بین این ۲ طایفه به شعبه ۵ شورای حل اختلاف ارجاع شد و رئیس و اعضای شعبه ۵ شورای حل اختلاف ماهشهر با دعوت از بزرگان هر ۲ طایفه و خانواده مقتول و برگزاری چندین جلسه با آنان، توانستند در یک اقدام خداپسندانه و جهادی و چند روز قبل اجرای حکم قصاص، رضایت اولیای دم را جلب و اختلاف ۶ ساله بین آن‌ها را منتهی به صلح و سازش کنند.

او از تلاش‌ها و زحمات رئیس و اعضای شعبه ۵ شورای حل اختلاف این شهرستان، بزرگان، ریش سفیدان و خیرین که در ایجاد صلح و سازش بین این ۲ طایفه اقدام نمودند تقدیر و بیان کرد: همه باید بر پیشگیری از نزاع‌ها تلاش کنیم و نگذاریم چنین حوادثی باعث رنجش و سلب آسایش مردم گردد و باید سعی کنیم اگر درگیری رخ داد بلافاصله زمینه را برای ایجاد صلح و سازش فراهم و از چنین حوادثی جلوگیری بعمل آوریم.

مرجع / باشگاه خبرنگاران
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار