تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹
کد خبر: ۲۰۸۱۶۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
حجت‌الاسلام سید عبدالنبی موسوی‌فرد گفت: بزرگواران در ۲۰سال آینده نسل ما پیر میشود فرزند آوری را جدی بگیرید.
 حجت‌الاسلام سید عبدالنبی موسوی‌فرد نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان در درس اخلاق که شبهای چهارشنبه در علی‌بن مهزیار اهواز برگزار می‌شود اظهار کرد: متاسفانه تعداد قابل توجهی از مردم با مسائل شرعی آشنا نیستند و یکی از دلایل آن هم این میتواند باشد که طلبه‌ها و روحانیت و خطبا و منبری های ما کم کاری میکنند در این زمینه و باید حتما در اوایل منبرها یکی از تکالیف خودمان را ذکر کردن یک مسئله شرعی بدانیم.

وی افزود: خداوند متعال یک کمال را در قرآن بیان میکند و میفرماید اگر کسی این کمال را بدست بیاورد باقی کمال ها هم بدست میایند که این کمال عبودیت است.

نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان گفت: یکی از ارکان عبودیت این است که دل مشغولی بنده تماما به فرامین الهی باشد و عبد و بنده کسی است که تابع دستورات مولا باشد.

وی ادامه داد: اگر انسان بخواهد به مقام عبودیت راه پیدا بکند اخلاص در عمل میخواهد و به هر میزانی که اخلاص شخص بیشتر بود انسان از مقام عبودیت بیشتری برخوردار است.

موسوی‌فرد تصریح کرد: اگر شخصی میخواهد خودش را محک بزند که اخلاص دارد نگاه بکند به اینکه زمانی که در برابر گناه قرار میگیرد به چه مقدار از گناه فرار میکند به همان مقداری که از گناه فرار میکند دارای اخلاص است.

وی بیان کرد: خداوند متعال بعضی زمان‌ها بعضی از موقعیت‌ها از قبیل مال زیاد، شهرت، مقام و محبوبیت در برابر انسان‌ها میگذارد تا خبیث را از طاهر مشخص بکند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان عنوان کرد: انسان اگر میخواهد همراهی با انسان کامل بکند باید خودش را از درون پاک بکند.

وی افزود: انسان در اثر کثرت گناه قلبش بی حس میشود و قلبش میمیرد و آن حس خدا طلبی از او گرفته میشود.

موسوی‌فرد گفت: در روایت آمده است هیچکس را کوچک نشمارید زیرا ممکن است او از اولیای الهی باشد.

وی اظهار کرد: بزرگواران  در ۲۰سال آینده نسل ما پیر میشود فرزند آوری را جدی بگیرید.

مرجع / فـارس
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار