تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۶
کد خبر: ۲۰۸۰۶۸
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مسئول قرارگاه مردمی جوانان بیانیه گام دوم انقلاب خوزستان گفت: رسانه نقش مهمی در تبین و مفهوم سازی دارد و از حلقه‌های میانی و کلیدی برای فهم درست و ممانعت از کج فهمی در بیانیه گام دوم انقلاب است.

خوزستان|مفهوم‌سازی "بیانیه گام دوم انقلاب" انقلاب ضروری است

 امین ترابی‌پور در نشست با اعضای کمیته گام دوم انقلاب خانه مطبوعات خوزستان اظهار داشت: رسانه نقش مهمی در تبیین و مفهوم‌سازی دارد و از حلقه‌های میانی و کلیدی برای فهم درست و ممانعت از کج فهمی در بیانیه گام دوم انقلاب است.

مسئول قرارگاه مردمی جوانان بیانیه گام دوم انقلاب خوزستان افزود: "مفاهیم" کلیدی انقلاب مانند امام-امت و آتش به اختیار و انقلاب به صورت درست در بین مردم و مسئولان تبیین نشده و اگر این مفاهیم دقیق و درست تبیین شود بسیاری از مسائل و مشکلات حل می‌شود. رسانه نقش مهمی در تبیین و مفهوم‌سازی بیانیه گام دوم انقلاب دارد و نباید اجازه دهیم این بیانیه نیز به سرنوشت بسیاری از دستورات و سندهای بالادستی که از سوی ولی‌فقیه صادر شده و توجه نشده، دچار شود.

وی گفت: با اینکه دوسالی از صدور بیانیه گام دوم انقلاب که مقام معظم رهبری بر آن بسیار تاکید دارند، می‌گذرد ولی اقدامات عملیاتی و مفهومی حول این مسئله به شکل اساسی صورت نگرفته است. امید به آینده و جوان‌گرایی از مفاهیم اصلی این بیانیه گام دوم انقلاب است و نباید این مفاهیم را به مسائل اجرایی تقلیل دهیم بلکه این مفاهیم را باید در کف جامعه  و به  زبان‌های مختلف بیان کنیم تا هر کسی در هر جایگاهی با آن ارتباط‌گیری کند.

مسئول قرارگاه مردمی جوانان بیانیه گام دوم انقلاب خوزستان با اشاره به اینکه اساتید و نخبگان نباید نسبت به این مسئله بی‌تفاوت باشند، با تشکر از تشکیل کمیته گام دوم انقلاب گفت: نخبگان انقلابی باید به اشکال مختلف رسانه‌ای به تبیین این بیانیه بپردازند و باید از همایش و نشست به راهبرد عملیاتی در حوزه‌های مختلف بهداشت، نفت و اموزش عالی و... برسیم. برجسته‌سازی و درشت‌نمایی بیانیه از دیگر اقدامات مهم اهالی رسانه است. این قرارگاه به شکل آتش به اختیار و خودجوش در 31 استان با استفاده از ظرفیت اساتید و نیروهای موثر مردمی شکل گرفته است و روزانه باهم از طریق فضای مجازی در حال تبادل و ارتباط پیرامون این مسئله هستیم.

اکبر بهاری مسئول کمیته بیانیه گام دوم انقلاب خانه مطبوعات خوزستان در این نشست با اشاره به اهمیت رسانه به مساله گفتمان‌سازی پیرامون  بیانیه گام دوم انقلاب اشاره و گفت: یکی از رسالت‌های این کمیته، مطالبه‌گری از مسئولان نسبت به این بیانیه است.

وی افزود: رسانه‌ها باید از بی تفاوتی جامعه به مسایل مهم مانند بیانیه گام دوم جلوگیری کنند و اگر جامعه از مسائل اصلی دور و به حاشیه‌ها بپردازد، رشد تمدنی صورت نمی‌گیرد. غفلت و تحریف از آسیب‌های جدی است که هر حقیقتی مثل بیانیه گام دوم را تهدید می‌کند. تبیین و تکرار و تذکر به جامعه مانع از غفلت از بیانیه گام دوم می‌شود.

مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار