تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴
کد خبر: ۲۰۸۰۵۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 کارگران شهرداری امیدیه بیش از ۴ ماه است حقوق دریافت نکرده‌اند و همین مسئله زندگی این افراد را با مشکلاتی روبرو ساخته است؛ به‌طوری که هفته گذشته کارگران شهرداری دست به تجمع زدند.

  بخشی از کارگران شهرداری امیدیه نزدیک به 4 ماه است حقوق معوقه طلب دارند. این مسئله باعث شد تا هفته گذشته این کارگران دست به تجمع مسالمت‌آمیز بزنند؛ تجمعی به حق که برخی شبکه‌های معاند به‌دنبال سوءاستفاده از آن بودند.

این پرداخت ‌نشدن حقوق به‌ویژه در این شرایط سخت اقتصادی برای بسیاری از این خانواده ها چالش‌های اجتماعی و فرهنگی ایجاد کرده است. بسیاری از خانواده‌های این پرسنل دچار مشکلات زیادی شدند. برخی از این خانواده‌ها در گذران زندگی و خرج فرزندان خود معطل مانده‌اند.

دراین دوره، شهرداری مدعی است که یکی از دغدغه‌های اصلی‌اش پرداخت حقوق کارگران زحمتکش است؛ کارگران معوقات فراوانی داشته‌اند به‌طوری که کارگران روزمزد 10ماه طلب داشتند اما به گفته مسئولان مربوطه بخش عمده این معوقات حقوقی در اول دوره پرداخت شده است.

امتناع شرکت نفت‌وگاز آغاجاری از پرداخت عوارض، توسعه امیدیه را لنگ کرده است

در همین‌باره محمدرضا شریفات، شهردار امیدیه  با اشاره به همکاری‌نکردن برخی ساختارها با شهرداری در رفع مشکلات مالی اظهار داشت: شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری 33درصد از املاک شهر امیدیه را در اختیار دارد و از آنجایی که شهرداری‌ها، مؤسسات عمومی محلی و غیردولتی هستند می‌بایست هزینه‌های جاری و عمرانی خود را از طریق کسب درآمدها و عوارض تأمین کنند.

وی افزود: برای همین باید تمامی مالکانی که در محدوده و حریم شهر، دارای ملک و مستحدثات هستند عوارض خود را پرداخت کنند.

شهردار امیدیه گفت: شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری از این امر هم مستثنی نیست و مجموعه نفت در سال90 در یک خوداظهاری که اسناد آن موجود است، اقدام به ارزیابی برای پرداخت عوارض کردند و اعلام کردند که املاکشان در امیدیه در حدود 5 میلیون مترمربع است.

وی افزود: در سال 97 مجدد این مسئله از سوی شورای تأمین دفتر فنی فرمانداری شهرستان به عنوان داور بین مجموعه شهرداری و مجموعه نفت ارزیابی کرد و اعلام کرد که این مساحت حدود 20 میلیون مترمربع است.

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری عوارض سال 98 را تاکنون پرداخت نکرده است

شریفات گفت: این واقعی‌شدن مساحت و شفافیت میزان پرداخت عوارض باعث شد این شرکت از پرداخت عوارض به شهرداری استنکاف کند. به‌طوری‌که هنوز عوارض سال 98 که بایستی تا 29 اسفندماه پرداخت می‌شد، پس از 7 ماه پرداخت نشده است.

وی اظهار داشت: پرداخت‌نکردن عوارض از سوی شرکت نفت به شهرداری امیدیه، مشکلات عدیده‌ای برای شهرداری و پرسنل زحمتکش این مجموعه ایجاد کرده است.

شهردار امیدیه ادامه داد: متأسفانه شرکت نفت هنوز عوارضی بابت سال 99 هم پرداخت نکرده است و این مسئله با وجود الزام قانونی از سوی شرکت نفت صورت نگرفته است.

شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری برای ساخت‌وساز باید از شهرداری مجوز بگیرد

وی به مسئله عدم اخذ پروانه از سوی شرکت نفت اشاره کرد و بیان داشت: شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری مطابق قوانین و مقررات شهرداری به‌ویژه ماده 100 باید برای ساخت‌وسازهای خود از شهرداری مجوز بگیرد ولی این شرکت در اماکن محصور خود اجازه ورود به شهرداری را نمی‌دهد.

شهردار امیدیه بیان داشت: شرکت نفت مطابق قانون باید برای ساخت و سازها و تعمیرات خود از شهرداری مجوز و پروانه بگیرد ولی نیروی شهرداری حق ورود ندارد.

وی ادامه داد: وصول‌نشدن این درآمدها برای شهرداری مشکلات فراوانی به‌وجود آورده و این مسئله توسعه شهر، پرداخت حقوق پرسنل شهرداری و خدمات‌رسانی به شهر امیدیه را با مشکل روبه‌رو کرده است.

عضو کمیسیون انرژی: براساس پیگیری‌های شده به زودی نفت؛ عوارض امیدیه را پرداخت می‌کند

حبیب آقاجری نماینده مردم بندرماهشهر، امیدیه، هندیجان و عضو کمیسیون انرژی مجلس نیز   اظهار داشت: با مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و همچنین مدیرعامل شرکت نفت‌وگاز آغاجاری این مسئله را پیگیری کردم.

وی افزود: هر دو مدیرعامل وعده دادند در طول این هفته این مسئله را برای همیشه حل کنند و مطابق تفاهم‌نامه‌ای مشخص شده که در موعد مقرر این بدهی‌ها پرداخت شوند تا مشکل شهرداری امیدیه حل شود.

در همین حال خبرنگاران تسنیم با مسئولان شرکت بهره‌برداری نفت‌وگاز آغاجاری تماس داشتند که متأسفانه با عدم پاسخگویی این مسئولان روبه‌رو شدند.

  امیدیه یکی از شهرهای مهم و استراتژیک خوزستان است که نیاز است دستگاه‌های مسئول با حمایت از دستگاه‌های خدمت‌رسان مثل شهرداری زمینه رضایتمندی مردم را فراهم کنند تا ناخواسته زمینه نارضایتی شهروندان و سوءاستفاده دشمنان فراهم نشود.

مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار