تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
کد خبر: ۲۰۷۶۷۳
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 نمایندگان خوزستان در اعتراض به ارائه آمار نادرست در افتتاح پروژه‌های بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده خوزستان از سوی دولت، جلسه ویدئوکنفرانس با رئیس جمهور را ترک کردند.

سیدکریم حسینی  اظهار داشت: صداقت اصل اول حکمرانی است ولی متاسفانه برخی دنبال ارائه آمار نادرست و غیرواقعی هستند.

وی با اشاره به جلسه افتتاح پروژه‌های بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده خوزستان افزود: در این جلسه که در سازمان جهادکشاورزی خوزستان با حضور وزیر جهادکشاورزی برگزار شد، آماری که درباره بازسازی راه‌های روستایی و نوسازی مناطق سیل زده خوزستان از طریق ویدئو کنفرانس به رئیس جمهور گزارش شد، غیرواقعی بود.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مرتب در بین مردم و مناطق سیل زده حضور دارند و این آمار و این افتتاح‌ها با واقعیت مناطق سیل زده همخوانی ندارد و مردم روستاهای خوزستان همچنان از نبود زیرساخت‌های اولیه شکایت دارند.

این نماینده مجلس ادامه داد: وزیر راه و شهرسازی در این جلسه به رئیس جمهور اعلام می کند که بازسازی مناطق سیل زده خوزستان تمام شده است که این کذب محض است. هنوز مسیر روستاهای خسرج اهواز، عناقچه و شهرستان باوی درست نشده و ناتمام هستند. این گزارش‌های غیرواقعی باید روزی تمام شود.

حسینی ادامه داد: مدیران استانی از نبود اعتبار گلایه دارند و نبود اعتبارات را علت تاخیر در پروژه‌ها می‌دانند ولی می‌بینیم وزیر راه پایان بازسازی را اعلام می‌کند، که کذب است.

وی به مساله پرداخت خسارت سیل نیز اشاره و گفت: در این جلسه وزیر به رئیس جمهور اعلام می‌کند خسارت سیل کامل پرداخت شده که این هم صحیح نیست. زیرا هنوز بسیاری از کشاورزان خوزستانی خسارت دریافت نکردند.

این نماینده مردم اهواز در مجلس تصریح کرد: در این جلسه نمایندگان خوزستان وقتی با ارائه آمار نادرست از سوی دولت روبرو شدند به نشانه اعتراض جلسه را ترک کردند.

حسینی با انتقاد از این شیوه گزارش‌دهی نادرست و افتتاح‌های غیرواقعی گفت: مسئولان دولتی  به جای ارائه آمار نادرست به شکل درست به داد مردم برسند و پروژه‌ها رو نه روی کاغذ بلکه در روستاها افتتاح کنند.

مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار