تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶
کد خبر: ۲۰۶۸۴۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  سرپرست مرکز بهداشت خوزستان گفت: مطالعه اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نشان می‌دهد میزان استفاده از ماسک در شهر اهواز برای پیشگیری و مقابله با کرونا به طور متوسط حدود ۴۸ درصد و فاصله‌گذاری اجتماعی ۱۵ تا ۱۶ درصد است.

دکتر سید محمد علوی بیان کرد: در خوزستان نیز ۵۹ درصد مردم از ماسک استفاده می‌کنند در حالی که رعایت این پروتکل ها باید تا ۹۵ درصد باشد.

وی افزود: هر چقدر خطر را به مردم گوشزد می‌کنیم توجیهاتی از جمله "خسته شدم"،  "نفسم تنگ می‌شود" و ... را عنوان می‌کنند در حالی که در صورت ابتلا، حسرت و پشیمانی برای آنها باقی می‌ماند.

علوی، با اشاره به اینکه بیماری کرونا رفتاری است ادامه داد: در صورت اصلاح نشدن رفتار مردم اوضاع به همین منوال است و با توجه به خطرناک بودن فصل پاییز، ممکن است اوضاع بدتر ‌شود؛ زمانی که اوضاع خوزستان سفید بود پروتکل ها ۸۰ تا ۹۰ درصد رعایت می‌شد در حالی که اکنون رعایت آن کاهش یافته است.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپوراهواز بیان کرد: بررسی جدید نشان می‌دهد ۱۴ تا ۲۰ درصد از افرادی که یک بار به کرونا مبتلا شده اند بار دیگر هم امکان ابتلا دارند.

وی گفت: ایمنی در مقابل این ویروس حداکثر ۲ تا سه ماه، و موقتی است.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، با توجه به روند فزاینده شیوع کرونا و مطابق آخرین بررسی وضعیت مخاطره شیوع ویروس کرونا در خوزستان ، ۹ شهر استان شامل اهواز، امیدیه، آغاجاری، بهبهان، آبادان، شوشتر، باغملک، خرمشهر و ایذه در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته‌اند.

فرهاد ابول نژادیان افزود: همچنین مسجدسلیمان، رامهرمز ، دزفول، شادگان و لالی نیز در وضعیت نارنجی با تعریف پرخطر قرار گرفته و سایر نقاط خوزستان نیز در وضعیت زرد (خطر متوسط) قرار دارند.

وی گفت: با توجه به روند افزایشی و نگران کننده شیوع کرونا، در استان خوزستان وضعیت هشدار صریح اعلام می‌کنیم.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خوزستان در ردیف استان‌های با وضعیت قرمز قرار دارد.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار