تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۳
کد خبر: ۲۰۶۷۰۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 خاطرات آزادگان پر از حرف‌های تلخ و شیرین است . عبدالرسول قاسمی آزاده بهبهانی است که روزهای اول جنگ را در این شهرستان روایت می‌کند.

عبدالرسول قاسمی اظهار داشت: چند روز  قبل از شروع و اعلان رسمی جنگ تحمیلی‌، کشور عراق  به روستاهای مرزی و پاسگاه‌های مرزی کشور حمله می‌کرد و چندین شهر کوچک را هم اشغال کرده بود.

وی افزود: از طریق سپاه بهبهان عده‌ای از پاسداران بهبهان برای اعزام آماده شده و به اهواز در مقر پرکان دیلم  (پادگان شهید غیور اصلی فعلی) منتقل شدند.

این رزمنده 8 سال دفاع مقدس با اشاره به این که رزمندگان ایران سلاح سنگین در اختیار نداشتند بیان کرد: عراقی‌ها با توپ، تانک و هلی کوپتر حمله می‌کردند البته نیروهای لشکر  92 زرهی هم بودند. از دشمن بعثی 80 کشور حمایت می‌کرد و از قبل خود را مهیای این حمله کرده بود.

 وی گفت: بچه‌ها مجبور به عقب نشینی شدن تا بعداز پل دهلاویه شد و چون هوا تاریک بود، دشمن مرتب بمباران می‌کرد و با توپ و تانک شلیک آتش می‌ریخت.

این آزاده بهبهانی در ادامه با اشاره به سختی شرایط عنوان کرد:در تاریکی شب، ماشین ارتشی که شش نفر از پاسداران بهبهان در آن بودند مجبور شد برای حرکت چراغ‌های ماشین را خاموش کند  که این باعث شد به رودخانه پل دهلاویه سقوط کند.

قاسمی تصریح کرد: به این ترتیب عزیزانی که در روز اول جنگ مجروح شدند اعم از آیت الله ناصری امام جمعه فعلی بهبهان،  یحیی هاشمی که در عملیات‌های بعدی شهید شد، خداداد قاسمی، محمد پورداراب  که در عملیات خیبر اسیر شد. همچنین رزمندهای مانند اکبر سحرخیز، حاجتی بخردیان نیز حضور داشتند.

مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار