تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۶
کد خبر: ۲۰۶۶۷۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 مدیرکل مدیریت بحران خوزستان عملکرد برخی بانک‌های استان را در پرداخت تسهیلات آبگرفتگی آذر ۹۸ اهواز و کارون نامناسب دانست و گفت: بانک‌های خوزستان باید عملکرد خود را در زمینه پرداخت تسهیلات به این خسارت‌دیدگان تا پایان مهر امسال به بیش از ۷۰ درصد برسانند.

امید بن‌عباس  روز دوشنبه در نشست جذب تسهیلات بانکی خسارت دیدگان سیل ۹۸ اهواز و کارون در اداره کل مدیریت بحران خوزستان بیان کرد: هیچ توجیه یا بهانه‌ای در پرداخت نشدن تسهیلات به خسارت‌دیدگان پذیرفته نیست.

وی  ادامه داد: در شهرستان کارون برخی بانک‌ها تک شعبه هستند از این رو از  نظر عملکردی از دیگر شعب عقب‌تر هستند لذا باید نسبت به تقویت این شعب اقدام شود و اگر لازم است از اهواز کمک گرفته شود یا اینکه پرونده‌ها میان شعب مختلف توزیع شده تا سرعت کار افزایش یابد.

مدیر کل مدیریت بحران خوزستان ادامه داد:  با توجه به شرایط  اقتصادی کشور نیاز است نسبت به تسهیل کار مردم جدیت بیشتری از سوی بانک‌ها صورت پذیرد؛ در شرایط فعلی با تسریع در امور و پرداخت تسهیلات می‌توان بخشی از آلام خسارت دیدگان را تسکین بخشید.

عملکرد ضعیف ۲ دستگاه اجرایی در جبران خسارات سیل

بن‌عباس با انتقاد از آنچه که عملکرد ضعیف صنعت، معدن و تجارت و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان در معرفی خسارت دیدگان به بانک‌ها نامید افزود: عملکرد این ۲ دستگاه در معرفی خسارت دیدگان از سیل ۹۸ در زمینه پیگیری از بانک‌های عامل، برگزاری نشست کمیته بررسی خسارت و رفع موانع پرداخت تسهیلات رضایت بخش نیست.

وی گفت: مسوولان این ۲ دستگاه باید وقت بیشتری را برای معرفی افراد مشمول تسهیلات اختصاص می‌دادند تا در فرصتی که دولت برای جبران خسارت در نظر گرفته استفاده لازم صورت می‌گرفت لذا به این دستگاه‌ها یک ماه فرصت داده می‌شود تا نسبت به معرفی خسارت دیدگان اقدام کنند.

به گزارش ایرنا میزان پرداختی بانک‌های عامل برای تسهیلات آبگرفتگی آذر ۹۸ در حوزه اهواز و کارون از سوی بانک‌ها به ترتیب بانک ملت ۵۰ درصد، بانک ملی ۴۰ درصد، بانک تجارت ۳۴ درصد، بانک سپه ۲۵ درصد و بانک صادرات ۲۳ درصد گزارش شده است. همچنین در بخش صنعت معدن و تجارت و گردشگری و صنایع دستی تاکنون بانک‌ها هیچ‌گونه پرداخت تسهیلاتی نداشته‌اند.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار