تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۳
کد خبر: ۲۰۶۲۶۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبادان از پایش و شناسایی پرندگان مهاجر تالاب بین‌المللی شادگان در حوزه استحفاظی آبادان در منطقه مارد و سلمانه خبر داد.

علی فتحی‌نیا با بیان این مطلب، اظهار کرد: یگان حفاظت محیط زیست آبادان در این پایش موفق به مشاهده ۳۴۰ لک لک سفید، چهار اردک مرمری (پرنده حمایت‌شده)، ۱۳ اردک نوک پهن، ۵۱ خوتکا ابرو سفید، ۳۸ حواصیل ارغوانی و ۱۶۱ کاکایی صورتی در بخش کوچکی از وسعت تالاب شدند.

به گزارش  اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان، وی با اشاره به آغاز مهاجرت پرندگان به تالاب شادگان گفت: امسال با توجه به آبگیری در بخش زیادی از این تالاب، پیش‌بینی می‌شود میزان مهاجرت پرندگان زمستان‌گذر افزایش یابد.

فتحی‌نیا افزود: تالاب شادگان زیستگاه ۱۷۴ گونه پرنده است که ۱۳ گونه از آن‌ها در معرض خطر انقراض جهانی هستند. از جمله این پرندگان می‌توان اردک مرمری، پلیکان پا خاکستری، عروس غاز، اردک سرسفید، گیلانشاه خالدار، عقاب شاهی، عقاب تالابی خالدار و عقاب دریایی دم سفید را نام برد.

تالاب شادگان یکی از مهم‌ترین سرمایه‌های طبیعی ایران و جهان به شمار می‌آید که در جلگه خوزستان و شمال خلیج‌فارس قرار گرفته است. این تالاب میزبان تعداد زیادی از پرندگان کم‌نظیر بومی و مهاجر است. تالاب بین‌المللی شادگان، "پناهگاه حیات وحش" است و در کنوانسیون بین‌المللی رامسر نیز ثبت شده است.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار