تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶
کد خبر: ۲۰۴۷۳۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: ۱۵ طرح صنعتی و تجاری تفریحی تا پایان امسال در استان با اشتغالزایی پنج هزار و ۱۶۰ نفر افتتاح می شود.

امیر حسین نظری  بیان کرد:این پروژه ها شامل ۱۳طرح صنعتی و ۲ طرح تجاری تفریحی با سرمایه گذاری ۴۳ هزار و ۹۹۰میلیارد ریال سرمایه داخلی و سه هزار و ۳۲۵ میلیون یورو سرمایه خارجی تا پایان امسال در استان افتتاح خواهند شد.

وی گفت: یکی از این پروژه ها پالایشگاه بید بلند خلیج فارس است که در زمینه تولید گاز مایع اتان ، پروپان ، بوتان و گاز شیرین با ظرفیت اسمی ۱۳.۸ میلیون تن در شهرستان بهبهان در دست ساخت است که تاکنون بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته وبرای ۵۰۰ نفر اشتغالزایی خواهد داشت.

نظری افزود: همچنین واحدهای صنعتی پارس کیمیا کلر با ظرفیت تولید ۱۶۵ هزار تن کلر ، اسید کلریدریک ، سودسوزآور و آب ژاول در شهرستان شوشتر ، پتروشیمی مسجدسلیمان در زمینه تولید اوره آمونیاک در شهرستان مسجدسلیمان ،توسعه کشت ، صنعت هفت تپه در زمینه تولید الکل و فولاد پارس هفت تپه در زمینه تولید بیلت فولاد با ظرفیت اسمی ۱۰۰ هزارتن در شهرستان شوش از دیگر طرح های صنعتی است که بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی را دارا بوده و پیش بینی می شود که تا پایان سال به بهره برداری برسند.

وی ادامه داد: فولاد روهینا در شهرستان دزفول نیز که در زمینه تولید میلگرد فعال است ، چند روز پیش به صورت ویدیو کنفرانس توسط رییس جمهوری و با حضور معاون وزیر صمت به بهره برداری رسید که میزان تولید این طرح ۵۰۰ هزار تن با اشتغالزایی ۵۰۰ نفر در فاز دوم بوده است.

رییس سازمان صمت اظهار داشت: طرح‌های صنعتی همچون شیمی اتر مهدی جنوب ، آران رخ گوهر ، پیمان کارون جنوب ، روغنکشی خلیج فارس ، پانیا پرتو کهربا، پاک چوب در زمینه تولید چیپس چوب ، نوین چوب در زمینه تولید ملامینه نیز از دیگر طرح هایی هستند که تلاش داریم تا پایان امسال به بهره برداری برسند.

وی گفت : ۲ واحد تجاری تفریحی پارک سنتر پروانه زاده و سیتی سنتر خلیج فارس نیز در شهرستان اهواز تا پایان سال به بهره برداری خواهند رسید.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار