تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۳
کد خبر: ۲۰۴۶۵۳
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه درهفته‌های گذشته روند بیماران مبتلا به کرونا در خوزستان رو به کاهش بوده گفت: آغاجاری و رامهرمز براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از لحاظ شیوع کرونا همچنان در وضعیت قرمز هستند. دکتر فرهاد ابول‌نژادیان روز یکشنبه در ستاد استانی مدیریت کرونا خوزستان در اداره کل مدیریت بحران استانداری بیان کرد: کوچک‌ترین سهل‌انگاری در روند پیشگیری از ویروس کرونا موجب می‌شود خوزستان در شرایط بدی قرار گیرد هر چند که در سه هفته گذشته تعداد بستری‌ها و مراجعه‌کنندگان ناشی از کرونا کاهشی بوده است.
وی با بیان اینکه روند شیوع ویروس کرونا در خوزستان شکننده است توضیح داد:هشدارهای بهداشتی باید جدی گرفته شوند و نسبت به آن نیز مداخله جدی صورت گیرد تا به دوران پیک بیماری برنگردیم.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان اینکه وضعیت رنگ شهرها از سوی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی اعلام‌ می‌شود و دانشگاه علوم پزشکی نقشی در آن ندارد ادامه داد:براساس بررسی‌ انجام شده یکی از ۲ شهر قرمز خوزستان در هفته جاری از وضعیت قرمز خارج می‌شود، ضمن اینکه بقیه شهرهای خوزستان در وضعیت نارنجی و زرد هستند.

وضعیت بیمارستان‌های خوزستان از نظر تعداد بیماران کرونایی
ابول‌نژادیان با بیان اینکه بیمارستان رازی اهواز تنها بیمارستان پذیرنده بیماران کرونا است گفت: بیمارستان سینای اهواز هشت بیمار در بخش ویژه و ۲ بیمار در بخش عادی، و بیمارستان فاطمه الزهرا (س) اهواز نیز ۲ بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه دارد.

وی افزود: دیروز در بیمارستان گنجویان دزفول ۱۰ بیمار به آمار مبتلایان به کرونا اضافه شد که علامت هشدار است و تعداد بیماران آن به ۳۱ بیمار در بخش ویژه و ۶۵ بیمار در بخش عادی می‌رسد.در بخش عادی بیمارستان امام علی (ع) اندیمشک نیز ۲ بیمار بستری هستند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان اینکه در بیمارستان نظام مافی شوش ۱۱ بیمار و در بیمارستان نفت آبادان ۱۰ بیمار کرونایی در بخش عادی بستری هستند گفت: در بیمارستان طالقانی آبادان و بیمارستان شهیدزاده بهبهان نیز روند ثابت مانده است و در باغملک‌ و رامشیر نیز بیمار کرونایی نداریم.
وی ادامه داد: همچنین بیمارستان ۱۷ شهریور آبادان، بیمارستان مصطفی خمینی، بیمارستان بقایی ۱ و ۲، بیمارستان شهدای سوسنگرد، بخش‌های عادی بیمارستان معرفی ماهشهر و بیمارستان امام رضا (ع) در امیدیه بدون بیمار کرونایی هستند.
ابول‌نژادیان بیان کرد: بیمارستان خاتم‌الانبیای شوشتر نیز چهار بیمار کرونایی بستری داشت که اکنون به ۹ بیمار رسیده‌اند. بیمارستان ۲۲ بهمن مسجدسلیمان نیز چهار بیمار افزایشی داشتیم که در این شهرستان نیز باید احتیاط شود.
وی گفت: آیین عزاداری حسینی در ماه محرم باید براساس پروتکل‌های بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا برگزار شود و ضرورت دارد ستادی در همه شهرستان‌ها تشکیل شود تا بر روند برنامه‌هانظارت کند. برای روضه‌های خانگی نیز باید تدبیری اندیشیده شود زیرا نحوه و چگونگی برگزاری آنان مشخص نیست.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پروازها به خوزستان بیان کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما باید اشغال شود اما آنچه که اتفاق می‌افتد خلاف این‌ امر است و از تمامی ظرفیت هواپیما استفاده می‌شود.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار