تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۶
کد خبر: ۲۰۴۶۲۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 به دنبال فوت یک دختربچه در فاضلاب رو باز کوی سیاحی اهواز، نماینده ولی فقیه در استان خوزستان به همراه فرمانده سپاه حضرت ولی عصر استان در منزل این کودک حضور یافتند.

  چند روز قبل دختر بچه‌ای در فاضلاب کوی سیاحی اهواز غرق شد و جان باخت به همین دلیل حجت الاسلام و المسلمین محمد نبی موسوی فرد با همراه سردار حسن شاهوار پور فرمانده سپاه حضرت ولی عصر استان خوزستان در منزل این کودک حضور یافتند و از خانواده وی دلجویی کردند.

۱۵ مرداد ماه امسال در تاریکی خیابان‌ها، یک کودک خردسال در جوی فاضلاب روباز کوی سیاحی سقوط و جان باخت.

متأسفانه به رغم درج اخبار و گزارش‌های متعدد از وضعیت فاضلاب و خیابان‌های نابسامان کوی سیاحی شهرستان اهواز از سوی رسانه‌ها و حضور مدیران بخش‌های مربوطه و دادن وعده‌های تکراری اما همچنان شرایط این منطقه تغییر پیدا نکرده است.

در چهار سال اخیر این سومین مورد مرگ کودکان بر اثر سقوط در فاضلاب‌های روباز اهواز است.

کوی سیاحی اهواز یکی از همان مکان‌های دردآور این کلان‌شهر است. منطقه‌ای که از ابتدایی‌ترین امکانات زندگی بی‌بهره است و مردم آن سال‌هاست فریادشان به جایی نمی‌رسد. در کنار همه مشکلات این منطقه محروم، وجود فاضلاب‌های روباز و نبود شبکه فاضلاب، زندگی مشقت باری را برای اهالی آن رقم زده است به گونه‌ای که بازی کردن کودکان در فاضلاب‌های روباز و در آغوش کشیدن انواع بیماری‌ها، از دم دست‌ترین صحنه‌های روزانه زندگی در کوی سیاحی اهواز است و دل اهالی به خصوص مادرانی که شاهد حضور کودکانش در این نقاط آلوده هستند را به درد آورده است.

مشکلات کوی سیاحی بسیار هستند که مادر آنها «فاضلاب» است، جوی روباز این خیابان باعث محاصره خانه‌ها در فاضلاب شده که حتی منجر به ریزش خانه‌ها شده است.

به گفته اهالی منطقه، سه سال قبل استاندار خوزستان وعده اجرای پروژه فاضلاب کوی سیاحی را داشت که حقیقتاً آن را به فال نیک گرفتیم و قرار بود یک ساله اجرا شود ولی بعد از سه سال تاکنون حتی ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی را شاهد نبودیم و مشکل اعتباری را برای عدم پیشرفت طرح اعلام می‌کنند.

کوی سیاحی اهواز منطقه‌ای وسیع است که با کوی مندلی بالغ‌بر سه هزار نفر جمعیت دارد در حالی که برخی از شهرها خدمات و امکانات خوبی دارند ولی این دو منطقه ما امکانات یک روستا هم ندارند.

مرجع / مـهـر
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار