تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۴
کد خبر: ۲۰۴۵۸۸
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 استاندار خوزستان با اشاره به حمله تعدادی از اشرار به پاسگاه محیط بانی گتوند در فروردین ماه امسال گفت: با پیگیری نیروی انتظامی این افراد شرور دستگیر و به‌زودی به سزای عمل خود خواهند رسید.

غلامرضا شریعتی روز جمعه با حضور در منزل سیدامین هادی‌پور محیط بان شهرستان گتوند که درگیری با این اشرار از ناحیه پا قطع عضو شد در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: امروز به منظور تقدیر از احساس مسئولیت این محیط‌بان که در فروردین ماه امسال در پی حمله عده‌ای اشرار به پاسگاه محیط بانی پای خود را از دست داد به همراه مدیر کل محیط زیست خوزستان و جانشین فرماندهی انتظامی خوزستان در منزل شخصی وی حضور پیدا کردیم.

وی ادامه داد: در روز حادثه این محیط‌بان وظیفه شناس در پاسگاه محیط‌بانی در حال خدمت بود که تعدادی افراد ناشناس برای سرقت سلاح‌های موجود به این محل حمله کردند.

رییس شورای تامین استان خوزستان تصریح‌کرد: در ابتدا این محیط بان به وسیله سلاح‌های سرد مورد ضرب و جرح قرار گرفت و در نهایت اشرار به پای وی شلیک کرده و با وی درگیر شدند.

شریعتی با تقدیر از تلاش‌ و مقاومت این محیط بان وظیفه شناس در حفاظت از محیط زیست بیان داشت: اشرار بعد از یک ساعت درگیری از محل متواری شدند که در نهایت با تلاش نیروی انتظامی ، متخلفان دستگیر و در انتظار صدور حکم قضایی بسر می برند.

استاندار خوزستان تصریح‌کرد: این محیط بان به علت ضربات وارده و تیراندازی به پای وی، خون زیادی از دست داد که با اقدامات درمانی جان وی حفظ شد اما  با وجود تلاش‌ کادر درمان یک پای خود را از دست داد.

وی با تقدیر از خدمات این محیط‌بان خوزستانی برای حفظ محیط زیست گفت: مجموعه مدیریت استان خوزستان همواره در کنار این محیط بان حضور دارد تا با حداقل مشکلات به زندگی خود ادامه دهد.

بر اساس این گزارش، ۲۶ فروردین ماه امسال چهار فرد مهاجم نقابدار به صورت مسلحانه به علت نامعلومی به پاسگاه محیط بانی اداره حفاظت محیط زیست در نزدیکی روستای دو پیران در بخش مرکزی شهرستان گتوند حمله کردند.

این افراد پس از حمله به این پاسگاه، سید امین هادی‌پور محیط بان ۳۷ ساله این اداره را با اسلحه شکاری از ناحیه پا مصدوم و از منطقه متواری شدند.

هفت هزار هکتار منطقه حفاظت شده در شهرستان گتوند وجود دارد.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار