تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵
کد خبر: ۲۰۴۵۷۸
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 نماینده مردم خرمشهر و مینوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: خرمشهر برای بازسازی و رونق مجدد، نباید در گیر و دار بروکراسی‌ها و پیچ و خم‌های اداری محاصره شود بلکه به روحیه‌ای جهادی و عزم ملی نیاز دارد.
رونق مجدد خرمشهر به روحیه جهادی و عزم ملی نیاز دارد

سید لفته احمدنژاد نماینده مردم خرمشهر و مینوشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: خرمشهر بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب مدال افتخاری است که بر سینه انقلاب اسلامی می‌درخشد، اما متاسفانه شرایط و وضعیت فعلی این شهر در خور و شأن مردم آن نیست.

وی افزود: امروز خرمشهر خرم نیست و مردم این شهر، شهری آباد را خواستارند تا از حداقل حقوق بهره‌مند شوند، خرمشهر شهر دارای ندار است، اگرچه نظام مقدس اسلامی در 30 سال پس از جنگ هزینه های هنگفتی برای آبادانی خرمشهر کرد اما اغما رفتن مدیریت شهر از سوی برخی مدیران نالایق، شهر را از قله پیشرفت به دره پسرفت برد.

نماینده مردم خرمشهر و مینوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: خرمشهر برای دستیابی به آبادانی نباید در گیر و دار بروکراسی‌ها و پیچ و خم‌های اداری محاصره شود بلکه با نگرشی بسیجی از سوی دولتمردان باید حماسه سوم خرداد دیگری را برای آن رقم زد تا خرمی این شهر با یک عزم ملی و ورود سطوح بالای مدیریت حاصل شود.

احمدنژاد اشتغال و زندگی مطلوب را حق اساسی مردم خرمشهر دانست و عنوان کرد: بیکاری در این شهر جولان داده و بی برنامگی در برخی سطوح مدیریت استان و شهرستان، این شهر را به مخاطره انداخته و لازم است دولت با برنامه ای مدون و حمایت مالی و پایدار، اشتغال را در خرمشهر به سامان برساند.

وی اظهار کرد: خرمشهر با توجه به عبور رود کارون از میان آن، تنها با زیباسازی می تواند منجر به جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی شده و باعث تأثیر بر زندگی و معیشت مردم شود اما متأسفانه هنوز شهر پرظرفیت خرمشهر در بدیهی ترین مسائل مبلمان شهری و حتی آسفالت خیابان ها نیز مشکل دارد.

احمدنژاد با تاکید بر لزوم بازگشایی مرز شلمچه و رونق بخشیدن به آن، بیان کرد:
بازگشایی مجدد مرز شلمچه و رونق به عملکرد گمرک و بندر می تواند در جهش اقتصادی منطقه تأثیر بسزایی داشته باشد؛ سوال اینجانب اینجاست چرا بعد از گذشت قریب به 5 ماه از وضعیت کرونا متأسفانه هنوز برای بهره مندی شهر از گذرگاه مرزی، چاره اندیشی نشده و چرا بندر خرمشهر بعد گذشت این همه سال از جنگ از بنادر رده پایین کشور و جهان شده است.

نماینده مردم خرمشهر و مینوشهر گفت: این رود خروشان که می تواند به عنوان یکی از عوامل رزق و روزی مردم، سرسبزی و نشاط را به شهر بازگردند، امروز در آستانه نابودی است لذا چند نسل دیگر باید منتظر ماند تا دیپلماسی کشور بتواند مشکلات لایروبی اروند با همسایه غربی را حل کند.

وی عنوان کرد: شایسته نیست در صحن علنی مجلس مشکل آب و فاضلاب یک شهر مطرح شود اما فاضلاب خرمشهر بعد از 30 سال با یک باران ساده، تمام دستاوردهای مبلمان شهری و زندگی پر از محنت مردم را تحت الشعاع خود قرار می دهد و هرچه مسئولان خدمات شهری برای زیبایی شهر کار کرده اند را با خود می بلعد و می برد.

احمدنژاد تصریح کرد: سوال برانگیز است که در جلگه پرآب خوزستان و در کنار رودهای کارون و اروند، روستاهای غرب کارون، مسیر شلمچه و برخی مناطق دیگر برای آب آشامیدنی خود باید منتظر تانکرهای آب باشند، آن هم تانکرهایی که بدون رعایت اصول بهداشت اقدام به آب آوردن می کنند.

وی افزود: خرمشهر بدون نخل معنایی ندارد اما بعد از جنگ تحمیلی با نامهربانی‌ ها، این درختان از بین رفتن در حالی که این هدیه خدادادی می توانست با یک برنامه مدون و نهضتی همگانی به عنوان اصلی تری محور رونق اقتصاد منطقه باشد.
مرجع / فـارس
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار