تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۴
کد خبر: ۲۰۴۵۷۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 نماینده بندرماهشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: پتروشمی ماهشهر باید پروژه‌های راهبردی مانند استادیوم ورزشی و اصلاح سیستم فاضلاب شهرک‌های طالقانی و رجایی را با اولویت بیشتری پیگیری کند.

  حبیب آقاجری در آئین امضای 16 تفاهم‌نامه طرح‌های کمیته توسعه متوازن شهرستان بندرماهشهر اظهار داشت:از سال 91 که در خدمت مردم منطقه به عنوان نماینده بودیم بالغ بر 25 میلیارد ریال برای شهرستان در نظر گرفته شده بود. این اعتبارات طی این سالها رشد خوبی داشته و سبب شد در زمینه آموزش، بهداشت و درمان، ورزش بخشی از کمبودها رفع شود.

وی افزود: انتظار ما از کمیته متوازن توسعه شهرستان بندرماهشهر این است که در کنار شورای راهبردی صنایع پتروشیمی به مسئله اشتغالزایی و محرومیت زدایی در منطقه بپردازد. همچنین لازم است فاز 2 منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی نیز با همکاری مسئولین اجرایی شده تا زمینه اشتغال بیش از 10 هزار نفر ایجاد شود.

نماینده مردم بندرماهشهر و بندر امام خمینی در مجلس بیان کرد: چندین پروژه در شورای راهبردی از قلم افتاده است. به طور مثال دانش آموزان دختر روستاهای شهر چمران به دلیل نبود دبیرستان پس از پایان راهنمایی ترک تحصیل می‌کنند؛ شورای راهبردی صنایع پتروشیمی باید با ایجاد دبیرستان‌هایی در این منطقه زمینه تحصیل جوانان و دختران این منطقه را فراهم کند.

وی گفت: موضوع مهم بعدی که انتظار جوانان و مردم شهرستان بندر ماهشهر است استادیوم ورزشی در شأن و اندازه مردم این شهرستان است. باید توسط شرکت عملیات غیر صنعتی برای مردم احداث شود.

آقاجری عنوان کرد: موضوع آب و فاضلاب از مهمترین موضوعات شهرستان بندر ماهشهر است؛ در شهرک طالقانی و شهرک رجایی به دلیل وجود کانال‌های روباز هر ساله شاهد حوادث ناگواری هستیم. انتظار ما از شورای راهبردی این است که فاضلاب این دو شهرک را ساماندهی و شبکه فاضلاب شهری ایجاد کند.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور نیز باید نسبت به نقص‌هایی که در حوزه بهداشت و درمان وجود دارد اقداماتی موثر انجام دهد. همچنین بندر تجاری ماهشهر که زمینه ایجاد اشتغال در شهرستان را فراهم می‌کند باید با همکاری مسئولین وارد فاز اجرایی شود

نماینده شهرستان بندرماهشهر در پایان خاطرنشان کرد: شورای راهبردی ایستگاه راه آهنی مناسب و بزرگ ایجاد کرده است که توقع داریم با همکاری نهادهای مربوط  قطار بندر ماهشهر و بندرامام خمینی به تهران و مشهد نیز در این ایستگاه راه اندازی شود

مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار