تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
کد خبر: ۲۰۴۵۷۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان از افزایش ظرفیت مخازن نگهداری فرآورده‌های نفتی سبک و سنگین در پایانه نفتی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با مشارکت بخش خصوصی، خبر داد.

  عادل دریس با اشاره به موفقیت مجموعه سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی در پایانه نفتی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) اظهار داشت: با مشارکت بخش خصوصی فرآیند احداث تأسیسات ذخیره سازی و ترانزیت فرآورده‌های نفتی به تعداد 5 مخزن به منظور ذخیره‌سازی فرآورده‌های سبک و سنگین نفتی با سرمایه گذاری اولیه 350 میلیارد ریال در مساحت 18 هزار و 860 متر مربع به اتمام رسید.

وی افزود: سه مخزن به ظرفیت در مجموع 30 هزار و 786 مترمکعب برای نگهداری و ذخیره‌سازی نفت کوره اختصاص دارد و دو مخزن به ظرفیت در مجموع 16 هزار متر مکعب برای نگهداری فراورده سبک احداث شده و در این پایانه از پیشرفته‌ترین تجهیزات تخلیه و بارگیری استفاده شده است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با اشاره به ویژگی‌های فنی متمایز این مخازن و قابلیت ذخیره محصولات متنوع از لحاظ چگالی و ویسکوزیته در آنها، گفت: در طراحی و ساخت این مخازن استانداردهای ایمنی و زیست محیطی لحاظ شده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان خاطر نشان کرد: کاهش سرویس زمان شناورها و افزایش رضایت مشتریان از جمله مزایای بهره‌برداری از این مخازن محسوب می‌شود.
یادآور می شود مزیت های جغرافیایی و بسترهای آماده در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) باعث استقبال بخش خصوصی از سرمایه‌گذاری در این مجتمع بزرگ بندری شده است.
مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار