تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۷
کد خبر: ۲۰۴۴۴۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  مدیر امور عشایر شهرستان "رامهرمز" گفت: به دلیل پراکندگی حوزه جغرافیایی و نداشتن منابع آب پایدار در رامهرمز عشایر نیازمند تامین آب شرب و غیر شرب هستند؛ اداره امور عشایر با ماشین آلات، آب مورد نیاز افراد و احشام آنها را تأمین می‌کند.

وحید نیکروان اظهار داشت‌: به‌علت بارندگی و تغییر محل عشایر، مسیرتردد عشایر ایل راه‌ها دچار تخریب و آب رفتگی شده و مشکلات فراوانی برای عشایر از جمله تاخیر در کوچ آنها بوجود می‌آید.

وی افزود: در راستای تسهیل کوچ عشایر، جاده‌های ارتباطی دارای فرسودگی با اعتبارات عمرانی و همکاری فرمانداری شهرستان تعمیر و مجددًا به چرخه کوچ برگشتند.

مدیر امور عشایر رامهرمز بیان کرد: به دلیل پراکندگی حوزه جغرافیایی و نداشتن منابع آب پایدار در شهرستان رامهرمز عشایر نیازمند تامین آب شرب و غیر شرب هستند. به دلیل گرمای بیش از حد و رعایت بهداشت، اداره امور عشایر با ماشین آلات، اقدام به آب‌رسانی به افراد و احشام می‌کنند.

 وی با بیان اینکه عشایر سرمایه کشور هستند گفت: عشایر به دلیل ییلاق و قشلاق و تغییر حوزه‌ی چرای دام‌های خود با مشکلاتی مواجهه می‌شوند که این اداره با سرکشی و پیگیری مستمر مشکلات آنها در ییلاق و قشلاق سعی در به حداقل آوردن رنج ناشی از کوچ می شود.‌‌

مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار