تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۴
کد خبر: ۲۰۴۴۲۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  نمایندگانی از ۳۷ نیروی اخراج شده اجرائیات شهرداری اهواز به نشانه اعتراض امروز دوشنبه در مقابل ساختمان شورای شهر این شهرستان تجمع کردند.

یکی ازافراد معترض و شرکت کننده در این تجمع که خواست نامش در خبر ذکر نشود  با بیان کرد: پنج نفر از نمایندگان این تعداد افراد اخراج شده از شهرداری امروز در مقابل ساختمان شورای شهر اهواز برای پیگیری وضعیت شغلی خود تجمع کردیم.

وی گفت: نامه درخواست برگشت به کار نیز توسط این نمایندگان نوشته شده تا به رییس شورای شهر اهوازتقدیم شود اما تا کنون هیچکدام از مسوولان شورای شهر برای شنیدن حرفهای ما نیامده اند.

این نیروی اجرائیات شهرداری اهواز ادامه داد: در مجموع ۴۰۰ نفر در اجرائیات شهرداری اهواز مشغول به کار هستند که همه زیر نظر یک پیمانکار فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینکه فردا هم تجمع خواهیم داشت افزود: همگی ما صاحب خانواده و فرزند هستیم و در این شرایط سخت اقتصادی و بیماری کرونا بدون شغل و درآمد چگونه زندگی خود را اداره کنیم.

طبق دستورالعمل بودجه ۹۹ استخدام نیرو در شهرداری ممنوع است

معاون خدمات شهری شهرداری اهوازدر گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: طبق تبصره ۷۲ بودجه ۹۹ هرگونه افزایش نیرو در سال ۹۹ در حوزه خدمات شهری در بخش‌های مختلف رفت و روب، نگهداری فضای سبز، اجراییات و کمربند سبز و حراست است.

علیرضا عالی پور ادامه داد: این افراد برابر بازرسی‌ها و بررسی دستگاه‌های ناظر متوجه شدند برخی افراد مازاد تعهدات موسسه "انتظام" طرف قرارداد شهرداری هستند.

وی افزود: تعداد این افراد که از کارکنان اجرائیات شهرداری هستند ۳۲ نفرند که این افراد هیچگونه قراردادی با شهرداری نداشتند.

عالیپور ادامه داد: تعداد قراردادهای موسسه انتظام با شهرداری ۳۴۶ نفر است که اسامی و سابقه آن ها بالای ۲ سال است، این ۳۲ نفر چند ماهی است که با استفاده از نفوذ و بدون آگاهی وارد لیست نیروی انسانی شهرداری شدند.

معاون خدمات شهری شهرداری اهوازبیان کرد: بودجه ای که هر سال شورا برای شهرداری تعیین می کند براساس تعداد نیروهایی است که شهرداری اعلام می کند و در تمامی بخش اسم افراد و قراردادها مشخص است.

وی افزود: شورای شهر برای جلوگیری از هر گونه نیروی مازاد که همواره باعث هدررفت بودجه و اموال عمومی نظارت میکند.

عالیپور بیان کرد: به محض اینکه مسوولان شهرداری‌ها در مناطق از حضور افراد شاغل بدون ضابطه در سیستم آگاهی یافتند از موسسه انتظام خواستند که اسم این افراد را اعلام کنند تا از شهرداری اخراج شوند.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز اظهار داشت: تعداد نیروهای شهرداری در بخش های مختلف مشخص شود و به اعضای شورای شهر نیز معرفی شدند و در بودجه ۹۹ استخدام نیرو در بخش های عنوان شده ممنوع شده است.

وی گفت: موضوع استخدامی‌های شهرداری در دوره قبل شورای شهر باعث تشکیل پرونده‌های تخلف برای مدیران مختلف شد و مدیران شهرداری از استخدام بدون ضابطه و غیرمجاز پرهیز می کنند و از این کار گریزان هستند.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار