تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
کد خبر: ۲۰۴۳۴۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: بیماستان رازی تنها بیمارستانی است که پذیرای بیماران کرونایی در اهواز بوده وسایر بیمارستان‌ها بیمار جدید پذیرش نمی کنند تا بیماران قبلی ترخیص شوند.

  فرهاد ابول نژادیان شنبه‌شب در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا که در سالن مرکز مانیتورینگ مدیریت بحران استانداری برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در هفته جاری استان خوزستان مثل دو سه هفته گذشته است که روند کاهشی را در بیماری کرونا داشتیم و شنبه هم روند کاملاً کاهشی بوده و تعداد مبتلایان بستری در استان تقریباً ۴۴ نفر بودند که نشان‌دهنده وضعیت خوبی است و به سمت کاهش در حرکت هستیم.

وی افزود: سه شهر ما در آخرین به‌روزرسانی روز دوشنبه هفته گذشته سفید، چهار شهر قرمز و مابقی شهرها زرد و نارنجی بودند؛ روزهای دوشنبه هر هفته این آمار به‌روزرسانی می‌شود و این هفته امیدواریم که شهرهای قرمز باز هم کمتر و شهرهای سفید افزایش پیدا کرده باشند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز در ادامه بیان کرد: با همکاری مردم، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک شاهد این موفقیت بودیم که برای استمرار این وضعیت فعلی هم به همراهی مردم نیاز داریم.

وی افزود: امیدواریم که مردم مثل ۲۰ روز گذشته استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را در دستور کار داشته باشند تا بتوانیم از این بحران سخت عبور کنیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز تصریح کرد: اکنون در اهواز تنها بیمارستانی که پذیرای بیماران کرونایی است، بیمارستان رازی هست و سایر بیمارستان‌ها نیز بیمار جدید پذیرش نمی‌کنند تا بیماران قبلی ترخیص شوند.

وی اضافه کرد: در شهرستان‌ها مثل دشت آزادگان، رامشیر، هندیجان و شهرهای کوچک هم اعلام کردیم که بیمار جدید را بستری نکنند تا بیمارستان‌های سبز افزایش پیدا کند و بیماران را به بیمارستان رازی در اهواز منتقل کنند.

ابول نژادیان در ادامه گفت: شهرهای دیگر هم تعداد بخش‌هایی که داشتند، هرکدام از پنج بخش تنها یک یا دو بخش را فعال نگه‌داشته‌اند و مابقی تعطیل شده است و برخی شهرها نیز که یک تا سه بیمارستان درگیر داشتند، همه را در یک بیمارستان متمرکز کردیم تا مردم با آرامش بیشتری به بیمارستان‌ها مراجعه و اعمال جراحی اکتیو و غیر اورژانسی که مدت‌ها تعطیل بود را فعال کردیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیان کرد: در مرحله کاهشی قرار داریم اما باید نگاهی داشته باشیم که شرایط را برای پاییز مهیا و پیش‌بینی کنیم. نگران پاییز هستیم، در این شرایط هم تجهیزات بیمارستانی را تکمیل، اورهال و بازسازی می‌کنیم و تهویه بخش‌های بیمارستانی را نیز بهبود می‌دهیم.

وی افزود: کادر پرستاری که ارائه خدمت به بیمارانی را که در بخش‌های مراقبت ویژه هستند، باید تکمیل می‌کنیم. دوره‌های کوتاه‌مدت دو ماهه‌ای برگزار می‌کنیم که تعداد نیروهای فعال در آی. سی. یو را به دو برابر افزایش دهیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز خبر داد: پزشکان نیز در حال حاضر دوره ریکاوری و بازتوانی خود را انجام می‌دهند و بیمارستان‌هایی که از چرخه کرونا خارج شدند، پرسنل آنها را به مرخصی فرستادیم چون در پنج ماه گذشته فرصت مرخصی و استراحت نداشتند تا بتوانند بازتوانی خوبی داشته باشند که اگر اتفاقی در پاییز رخ داد بتوانیم از ظرفیت‌های آنها استفاده کنیم.

مرجع / مـهـر
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر: