تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۴
کد خبر: ۲۰۴۳۳۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 مدیرعامل اتحادیه تعاونی های مسکن مهر کلانشهر اهواز گفت: مسکن مهر در شهر اهواز به دلیل سنگ اندازی برخی مسئولان درست مدیریت نشد.

  مسکن مهر اهواز، قصه پرغصه و رنج ده ساله مردم رنجوری است که روزی تصور خانه‌دار شدن داشتند. غصه‌ای که خواب شیرین خانه دار شدن 15هزار خانواده اهوازی را هیچ‌گاه تعبیر نکرد.

محمود شهبازی اظهار داشت: بیش از 15هزار نفر از همشهریان اهوازی برای صاحب خانه شدن در طرح مسکن مهر ثبت نام کردند؛ ولی تاکنون به آرزوی خود نرسیدند.

                                              

وی افزود: مسئولان اصرار داشتند مسکن مهر در کلانشهرها باید در شهرهای تازه تاسیس و بیرون مرکز شهر احداث شود برای همین دو شهر رامین و شیرین شهر در خوزستان راه اندازی شد.

مدیر عامل اتحادیه تعاونی های مسکن مهر کلانشهر اهواز درباره عدم استقبال مردم از این شهرها در خوزستان بیان داشت: برای این شهر میلیاردها تومان اعتبار هزینه شده ولی در 50 کیلومتری شهر اهواز ایجاد شدند و از امکانات رفاهی و خدماتی محروم است. برای مردم اهواز مقرون به صرفه اقتصادی نیست که روزانه برای آمدن به مرکز شهر 50 کیلومتر رانندگی کنند.

شهبازی ادامه داد: مسئولان وقت مدعی هستند کلان شهرها مشمول طرح مسکن مهر نمی شوند و اعتبارات مسکن مهر شامل حال آنها نمی شود در حالی که در سفر استانی رئیس جمهور وقت به اهواز، اهواز مستثنی شده بود.

بسیاری از شهرهای خوزستان در ساخت مسکن مهر موفق بودند ولی اهواز موفق نبوده است

شهبازی افزود: در حالی که در تمام شهرهای استان طرح مسکن مهر اجرا شده و در حال پیشرفت است و بسیاری از پروژه‌ها مثل دزفول با موفقیت تمام شده است، ولی اهواز جایگاهی مناسبی در این پروژه ندارد. بیش از یک سوم جمعیت استان در اهواز ساکن هستند و بدون تردید گره خانه دار شدن مردم در اهواز پیچیده تر از نقاط دیگر استان است.

مدیر اتحادیه تعاونی های مسکن مهر اهواز ادامه داد : مسکن مهر در الهیه شیراز و پردیسان قم و تهران موفقیت آمیز بوده است ولی در اهواز به دلیل سنگ اندازی مسئولان وقت و عدم همراهی فعلی به نتیجه نرسیده است. در حالی که ما در این 10 سال همه مسیر قانونی را طی کردیم.

 50درصد متقاضیان مسکن مهر خوزستان اهوازی بودند

وی گفت: زمینی به وسعت 100 هزار متر با قیمت 5 میلیارد تومان در پلاک 6 بخش 8 اهواز خریداری شد و تمامی مجوزات لازم برای خرید آن از تمامی دستگاه ها برای عدم وجود معارض و یا تداخل با سایر دستگاه ها به ع