تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۳
کد خبر: ۲۰۴۳۳۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  امام جمعه رامشیر گفت: در اطراف شهرستان رامشیر بیش از۴۰۰ حلقه چاه نفت وجود دارد ولی در این رامشیر روستاهایی وجود دارند که فاقد حداقل امکانات و آب لوله کشی هستند.

حجت الاسلام و المسلمین غضبان معرف  اظهار داشت: در اطراف شهرستان رامشیر بیش از400 حلقه چاه نفت وجود دارد،ولی در این شهرستان رامشیر روستاهایی وجود دارند که فاصله آنها با چاه های نفت کمتر از 100 است، اما این روستاها فاقد حداقل امکانات و آب لوله کشی هستند.

امام جمعه رامشیر با انتقاد از وضعیت نابسامان آبرسانی به روستاهای شهرستان رامشیر، افزود:برخی از روستاها که دارای لوله کشی هستند اما فاقد آب هستند، متاسفانه کار کارشناسی شده ای برای رفع مشکل و معضل آبرسانی به روستاهای رامشیر انجام نشده است.

وی بیان کرد: مشکلات آب رامشیر از زمانی اوج گرفت که دو اداره آب و فاضلاب روستائی و شهری با هم ادغام شدند. در صورتی کارکنان اداره آبفار رامشیر بیش از 8ماه حقوق خود را دریافت نکرده اند. و حتی تجهیزات رفع مشکل اب روستائی نیز نداشتند.

دام های بیشتر روستائیان رامشیر با خطر مرگ مواجه است

امام جمعه رامشیر گفت: اگر حداقل مشکلات روستاهای رامشیر حل نشود،مردم به سوی شهر مهاجرت می‌کنند، در شهر نیز بیکاری جولان می‌دهد، و مشکلات فراوانی بوجود می‌آید و اکنون معضل بی آبی در روستاهای رامشیر به گونه ای است، که دام های اغلب روستائیان در خطر مرگ مواجه است.

برخی از روستاهای شهرستان رامشیر که در مجاورت رودخانه یا کانال‌های آبرسانی، کار کشت برنج را انجام دهند، زود تهدید می‌شوند و مشکلاتی چون پلمپ موتور آب و یا روستائیان جریمه می‌شوند. پس این روستائیان با چه می‌خواهند زندگی کنند.

چرا شهر ثروتمندی چون رامشیر، که دارای منابع عظیم نفتی و گازی است، راه های مواصلاتی مناسب به شهر منتهی نیستند؟اگر حداقل مشکلات روستائیان شهرستان رامشیر حل شود، روستاها آباد خواهند شد.

بیش 80 درصد از جوانان رامشیر بیکارند

امام جمعه شهرستان رامشیر بیان کرد: با نگاه کلی به استان خوزستان، شهرستان رامشیر حداکثر چاه های نفت را در استان دارد و از حداقل امکانات برخوردار است، و بیش از 80درصد از جوانان این شهرستان، اعم از جوانان تحصیل کرده و ماهر، بیکار هستند.

وی تصریح کرد: البته نباید جوان در شرکت مشغول به کار شود، اما مسئولان استان و کشور با نگاه عادلانه ،کارگروه اشتغال تشکیل دهند و لااقل مسئله کشاورزی را برطرف کنند.اکنون خیلی از مردم میخواهند در زمین خود کار کنند، اما با مشکلاتی چون نبود کانال های آب‌، یا عدم صدور مجوز کشت آبی، یا سایر مشکلات دیگر دست و پنجه نرم می‌کنند.

امام جمعه رامشیر افزود: همین جوانان بیکار، مشکلات ورزشی شهرستان برایشان حل نشده است، اگر مشکلات ورزشی در سطح شهرستان و روستاها حل شود،حداقل این جوان