تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۹
کد خبر: ۲۰۴۳۲۳
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 عضو هیئت مدیره انجمن صنایع همگن فلزی خوزستان یکی از مشکلات مهم صنایع استان را نبود مواد اولیه کافی عنوان کرد و گفت: به‌همین منظور از شرکت فولاد اکسین خواسته می‎‌شود بخشی از تولید ورق‌های فولادی خود را تحت عنوان سهمیه داخلی به صنابع استان اختصاص دهد.

 علیرضا طباطبایی یکشنبه با تاکید بر تعامل هرچه بیشتر بین صنایع کوچک و بزرگ استان اظهارداشت: خوزستان به عنوان قطب دوم فولاد کشور محسوب می‌شود که به محلی مناسب برای صنایع بزرگ تبدیل شده و به همین امید نیز صنایع کوچک شروع به شکل گیری کرده‌اند.

وی تصریح‌کرد: بر همین اساس لازم است سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان برابر رسالتی که بر عهده دارد به‌عنوان یک پل ارتباطی بین صنایع کوچک و بزرگ عمل کرده تا نیازهای هر ۲ طرف تامین شود.

عضو شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان ادامه‌داد: در حال حاضر شرکت فولاد اکسین خوزستان تولید کننده مهمترین مواد اولیه صنایع داخلی استان است اما به دلیل فرآیندهایی، ورق‌های فولادی به تهران ارسال می‌شوند و واحدهای تولیدی در خوزستان برای تامین مواد مورد نیاز خود باید هزینه‌های زیادی برای تهیه آن پرداخت کنند.

طباطبایی بیان‌داشت: این روند علاوه بر اینکه تولید در صنایع کوچک را تحت تاثیر قرار داده، دسترسی آنها به مواد اولیه را با سختی‌هایی همراه کرده است.

رییس هیات مدیره شهرک صنعتی شماره ۳ اهواز خاطرنشان‌کرد: با پیگیری که طی سال‌های گذشته صورت گرفت، فولاد اکسین با اختصاص سهمیه‌هایی نسبت به تامین نیاز صنایع کوچک به ورق‌های فولادی اقدام می‌کرد.

طباطبایی تصریح‌کرد:  تفاهم‌نامه منعقد شده بین صنایع کوچک و این شرکت فولادی به مدت ۲ سال تداوم داشت اما بعد از مدتی به‌دلیل برخی فرآیندها از جمله ضرورت عرضه محصولات تولیدی فولاد در بورس، این تفاهم‌نامه از دستور کار خارج شد.

وی ادامه داد: بعد از اینکه تامین مواد اولیه صنایع کوچک استان با مشکل روبه رو شد، بخش قابل توجهی از واحدهای تولیدی دچار رکود شدند.

عضو هیئت مدیره انجمن صنایع همگن فلزی خوزستان از شرکت فولاد اکسین خواست با اختصاص ماهانه بین ۵۰۰ تا یک هزار تن ورق تولیدی این شرکت به صنایع کوچک استان موافقت کند. در این راستا تلاش می‌شود تا این درخواست صنایع کوچک استان در صحن شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان نیز مطرح شود.

بر اساس این گزارش، استاندار خوزستان ابتدای مردادماه جاری در نشست بررسی مشکلات شرکت‌های فولادی استان اعلام کرد: پیش از اینکه مواد اولیه تولید شده در شرکت‌های فولادی در بورس عرضه شود باید ابتدا نیاز کارخانجات و صنایع داخل خوزستان تامین شود.

یکی از مهمترین نیازهای صنایع فولادی در استان تامین ورق، شمش و اسلب فولادی است.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار