تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۷
کد خبر: ۲۰۴۳۲۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  رئیس کمیسیون خدمات شورای اسلامی شهر دزفول کشتن حیوانات ولگرد را کار نادرستی دانست و گفت: احداث پناهگاه حیوانات برای کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد در دستور کار شورای اسلامی شهر دزفول قرار گرفته است.

فرهاد جاموسی با بیان اینکه زنده گیری و نگهداری سگ‌های ولگرد در پناهگاه بهار انجام خواهد شد، افزود: احداث دیوارهای این پناهگاه توسط یکی از شرکت‌های عمرانی دزفول انجام شده ولی برای تکمیل آن به حمایت مالی انجمن‌ها و دوستداران حیوانات نیاز است.
وی اظهارداشت: با احداث این پناهگاه یکی از مطالبات مردم و دوستداران حیوانات یعنی جمع‌آوری سگ‌های ولگرد با روش‌های نوین و زنده گیری میسر می‌شود.

پیش از این نیز شهردار دزفول از اختصاص زمین به منظور کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد در این شهر خبر داده بود.
محمدعلی دوایی‌فر افزود: زمینی به مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع جنب بوستان لادن دزفول با امکانات لازم به این منظور اختصاص یافته که مورد تایید مسوولان محیط زیست و بهداشت قرار گرفته است.
وی گفت: با احداث این محل، سگ های ولگرد با روش‌های خاص و علمی از سطح شهر زنده گیری و جمع‌آوری می‌شوند و به مکان در نظرگرفته شده انتقال می‌یابند.

ساماندهی سگ‌های ولگرد یکی از مطالبات دوستداران حیوانات در دزفول بوده و موضوع بحث نشست‌های مختلف فرمانداری و شهرداری این شهر است.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020